Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Zastąpienie Władimira Putina podobnymi postaciami? Szalona hipoteza byłego rosyjskiego szpiega

podstawowy
Podczas gdy stan zdrowia Władimira Putina podsyca wszelkie plotki, były rosyjski szpieg Siergiej Żyrnow spekuluje, że szef Kremla użyje dubletów, aby go zastąpić. To pomysł brytyjskiego wywiadu.

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Zdrowie Władimira Putina budzi wszelkie plotki. U jednych rak mózgu, u innych białaczka… Jeśli rosyjski rząd zdecydowanie zaprzecza tym plotkom głosem swojego ministra spraw zagranicznych Siergiej Ławrowwydaje się, że siłacz na Kremlu już cierpi, wydaje się wychudzony, drżący, chętny do ucieczki od swoich rozmówców.

Ale jak tłumaczy rozprzestrzenianie się swoich publicznych wystąpień, zwłaszcza w rosyjskiej telewizji? Brytyjskie służby wywiadowcze mają hipotezę: Władimir Putin zatrudni kogoś takiego jak on na jego miejsce. Teoria podzielana przez Siergieja Żyrnowa, byłego rosyjskiego szpiega. W odpowiedzi na pytanie dziennikarki Marie Shentreet dotyczące tej hipotezy, autor uznał ją za „nie tak śmieszną”. „Jak wiecie, w Rosji mówią, że jest trzech Putinów. Putin, którego widzieliśmy w szpitalu, nie jest tym, którego widzieliśmy na Kremlu”.

\ u27a1 \ ufe0f O zdrowiu Vladimira #frytki serowe

\ ud83d \ udd34 \ ud83d \ udde3 \ ufe0f „Kilka dni temu Putin przeszedł małą operację. W teorii wabika to nie jest absurd”: Siergiej Żyrnow | Umieść tweeta. pic.twitter.com/Ne8Lk6N5yo

– WKP (WKP) 30 maja 2022

„Czy jesteś prawdziwym Putinem?”

Na poparcie swoich oświadczeń były szpieg powiedział, że skupia się na podejrzanym „kształtu ucha” rosyjskiego prezydenta. „Znaleźliśmy trzech Putinów z różnymi uszami”, powiedział Siergiej Żyrnow na Kremlu podczas swojego wystąpienia.

Z kolei brytyjski wywiad podsunął pomysł, że Putin będzie transmitował nagrane wcześniej nagrania wideo ze swoich przemówień. Ryzykujemy nawet stwierdzenie, że jeśli głowa państwa umrze, to jego śmierć przez wiele miesięcy będzie utrzymywana w tajemnicy.

Przypominamy, że podczas konferencji prasowej w lutym 2020 r. dziennikarz rosyjskiej agencji informacyjnej TASS zapytał prezydenta Rosji: „Czy jesteś prawdziwym Putinem?” Zainteresowany odpowiedział: „Odmówiłem istnienia duplikatów”, a po kilku minutach ten ostatni potwierdził, że taki środek został już mu zaproponowany.

READ  Ekwador ogłasza „stan wyjątkowy” w swoich więzieniach

Co więcej, „nie jest wykluczone, że te pogłoski o chorobie są sposobem na manipulowanie przez Putina swoją świtą, jak mówi Siergiej Żyrnow. Jego celem może być odwiedzenie ludności Kremla od zorganizowania zamachu stanu”.

W tej chwili wszystkie hipotezy pozostają na stole.