Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: Z Saint-Malo do Polski trafiło 90m3 datków

Wojna na Ukrainie: Z Saint-Malo do Polski trafiło 90m3 datków

Darowizny przedmiotów zdeponowanych w Banku Żywności Saint-Malo w ramach dwudniowej zbiórki trafiły do ​​Polski w czwartek 3 marca 2022 r. pod koniec popołudnia. Po lewej stronie zdjęcia jest Saint-Malo Gilles Lurton Mayor, prezes Banku Żywności Saint-Malo, z wolontariuszami i personelem w Le Guével. © Malouin Kraj

90 m wypełnienie 33 talerze3. Został on zapoczątkowany wspólnie przez Stowarzyszenie Burmistrzów Francji i Obronę Cywilną oraz przy wsparciu miasta ŚwDzwonić Darowizny sprzętu Przyjść Pomoc narodowi UkrainySzeroko słyszany.

Odzież, artykuły dla niemowląt, akcesoria

Dwa dni po wydarzeniu, środa 2 i czwartek 3 marca, czyli Bank Żywności w Saint-Malo koncentruje się na magazynach na swoich terenach przy rue du Grand-Jardin.

„Odpowiedzieliśmy na prośbę miasta Saint-Malo w krótkim czasie” – powiedział jego przewodniczący, Rene Kiloux, który był w stanie przekonać dobrych piętnastu wolontariuszy do „wniesienia hojności i jakości”. Przez ludzi z okolic Saint-Malo. „Co ważne, szczegółowo, dobrze dobrana odzież od darczyńców, artykuły dla niemowląt – mleko, serwetki, łóżka składane – mnóstwo artykułów higienicznych, koce, łóżka składane, a nawet wózek inwalidzki, który nigdy nie był używany…”

Ciężarówka gotowa do transportu

Cały ten sprzęt został zapakowany sznurkami w pudłach dostarczonych przez firmę transportowo-przeprowadzkową Saint-Malo Le Guével. Pierwszych pudełek nie było w wystarczającej liczbie, o inne poproszono. Wspomniana przez burmistrza Gillesa Lurdena, firma „od razu się zgodziła”, zgłaszając się do wybranego urzędnika, a także wypożyczając ciężarówkę do transportu.

Waga ciężka, załadowana 33 talerzami, wyruszyła w drogę o godzinie 17:00 w czwartek, 3 marca. Oczekuje się, że ładunek zostanie dostarczony o 18:30 w Baton Rouge, niedaleko Rennes, po czym zostanie przewieziony do Polski przez przystanek na Orleanie.

Mogą wystąpić inne funkcje

Ta funkcja „dziurkowania” się skończyła, ale inne można dostosować w razie potrzeby. Gilles Lerton mówi, że będzie to kontynuowane i że inne gminy mogą przyjeżdżać i przekazywać swoje datki. „Jeśli rodziny chcą przyjechać, muszą pomyśleć o sprzęcie, który im pomoże”, mówi.

READ  Polska nazywa stanowisko Węgier „nie do przyjęcia”.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wiedz, że możesz śledzić Le Pays Malouin w kosmosie Moje wiadomości . Za pomocą jednego kliknięcia, po rejestracji, możesz zobaczyć wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.