Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: W Polsce aresztowano mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Wojna na Ukrainie: W Polsce aresztowano mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

Podejrzanym jest obywatel polski zidentyfikowany jako Paweł K.

W czwartek, 18 kwietnia, polska i ukraińska prokuratura poinformowała, że ​​w Polsce zatrzymano mężczyznę, który przebywa w areszcie śledczym. Podejrzewa się, że kontaktował się z rosyjskimi służbami wywiadowczymi w celu pomocy w przygotowaniu ataku na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. BFMTV.

Według wstępnych informacji mężczyzna został zidentyfikowany jako Paweł K. Jego zadaniem było zbieranie informacji i przekazywanie ich Rosjanom, aby im pomogli. „Planowanie możliwej próby zamachu na zagranicznego przywódcę”Odnosi się do komunikatu prasowego z pozwu.

To drugie odnosi się do informacji zebranych w istotny sposób „O bezpieczeństwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka”, W południowo-wschodniej Polsce i Ukrainie przejeżdża tędy prezydent Ukrainy podczas swoich zagranicznych podróży, ale większość konwojów z pomocą trafia do kraju.

Wreszcie Polak obiecałby, że jest gotowy „Działał w imieniu wywiadu wojskowego Federacji Rosyjskiej i nawiązywał kontakty z obywatelami Federacji Rosyjskiej bezpośrednio zaangażowanymi w wojnę na Ukrainie”.

READ  Serbski kolektyw robi krótką pracę z Polski