Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: podobnie jak Polska, Finlandia planuje dostarczyć czołgi Panther 2 do Kijowa

Wojna na Ukrainie: podobnie jak Polska, Finlandia planuje dostarczyć czołgi Panther 2 do Kijowa

Po Polsce Finlandia poinformowała w czwartek, że jest gotowa wziąć ze swoich zapasów 2 niemieckie czołgi Panther, aby dostarczyć je Ukrainie w następstwie konfliktu z Rosją.

The Finlandia może zapewnić Rydwany Lampart 2 na Ukrainę pod warunkiem, że inne kraje europejskie zrobią to samo, powiedział w czwartek fiński prezydent Sauli Niinistö fińskiej agencji informacyjnej STT, donosi Le Monde.

Czytaj więcej:
Wojna na Ukrainie: Rosja twierdzi, że zdobyła Soledar, Kijów zaprzecza

Helsinki, które złożyły wniosek o członkostwo w NATO, mogą zaoferować tylko określoną liczbę Niemieckie czołgi W Kijowie kontynuował Sauli Niinisto, ponieważ kraj potrzebuje broni do ochrony granicy z Rosją.

The Polska Leopard już we wtorek powiedział, że jest gotowy do wysłania 2 czołgów Ukraina Jeśli szeroka koalicja narodów będzie na to gotowa.

Polska i Finlandia potrzebują zgody Berlina na dostarczenie niemieckich czołgów do Kew. — poinformował w czwartek wicekanclerz Niemiec Robert Habeck zdaje się na to wskazywaćNiemcy Tej dystrybucji nie należy się sprzeciwiać.

Czytaj więcej:
Wojna na Ukrainie: naciski ze wszystkich stron, by dostarczyć czołgi Panther 2 do Kijowa, „Niemcy nie pójdą same”, odpowiada Olaf Scholtz

Ukraina od tygodni wzywa swoich zachodnich sojuszników do sprowadzenia ciężkich czołgów w celu odzyskania terytorium utraconego od początku wojny.inwazja rosyjska 24 lutego.

Według Le Figaro, kolejne spotkanie zachodnich zwolenników Ukrainy zaplanowano na piątek 20 stycznia w Ramstein w Niemczech. Należy wspomnieć o charakterze militarnego wsparcia udzielonego Kijowowi w najbliższych miesiącach.

Czytaj więcej:
Wojna na Ukrainie: Wielka Brytania planuje dostarczyć czołgi Challenger 2 do Kijowa