Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie. Po Polsce region Occitan wysyła konwój do Rumunii

Pierwszy konwój wyjechał do Polski w marcu. (© Archives Thibaut Calatayud / News Toulouse)

sobota 12 marca 2022 r Pilot dużego konwoju humanitarnego Oksytania obszar Wyjechał z Tuluzy, aby przekazać datki na dobrowolne organizacje charytatywne w Polsce. Ambicja? Proszę pomóż Ukraińcy W obliczu wojny z Rosją.

wtorek, 19 kwietnia 2022O 8:30 z bazy logistycznej Obrony Cywilnej wyruszy nowy konwój. Norfonia (reklama), Szczególnie dzięki partnerstwu między Regionem Oksytanii a Obroną Cywilną.

„Pierwszy konwój a Świetna ludzka przygoda Obszar dla dziesięciu lub więcej uczniów szkół średnich Gallieni w Tuluzie i Ernest-Ferroul w Lézignan-Corbières, a także wszystkich agentów w regionie, zarówno w mieście Montpellier, jak i w działach Hérault i Haute-Garonne. Powstanie tej jedności, Wielu naszych obywateli karmi się darowiznami, Umożliwiło to pomoc setkom osób.”

„Niestety wojna się nie skończyła, rodziny, kobiety, dzieci i mężczyźni nadal cierpią z powodu jej dewastacji. Dlatego dziękuję obywatelom, społecznościom, stowarzyszeniom i organizacjom, które po raz kolejny odpowiedziały na wezwanie do jedności umożliwiającej ekspedycję. konwój.”

Carol DelgaOksytanie liderem regionu

Na granicy rzymskiej

12 marca konwój zgromadził 44 uczestników na darowizny w wysokości ponad 400 m³. Ten nowy konwój humanitarny z wieloma pojazdami będzie podróżował więcej 200 m³ Artykuły pierwszej potrzeby, żywność, lekarstwa i sprzęt sanitarny. Zostanie on przewieziony do Tulsii w Rumunii, na teren zarządzany przez Rumuńskie Stowarzyszenie Gmin.

Jedzenie zostanie następnie przewiezione do miastaIsmail, Znajdujący się na granicy z Ukrainą przejął wówczas dowództwo Obrona Cywilna Ukrainy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wiedz, że możesz śledzić Actu Occitanie w kosmosie Moje wiadomości . Za pomocą jednego kliknięcia, po rejestracji, możesz zobaczyć wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.

READ  W Polsce zostaje otwarty najgłębszy basen świata