Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: miejscowy strażak karmi uchodźców w Polsce

Wojna na Ukrainie: miejscowy strażak karmi uchodźców w Polsce

Wściekły na rosyjską inwazję na Ukrainę i nieludzką taktykę prezydenta Putina, strażak z Quebecu chciał pomocy i teraz karmi uchodźców czekających na przekroczenie polskiej granicy.

• Przeczytaj także: [EN DIRECT] 53. dzień wojny na Ukrainie: Oto najnowsze wydarzenia

• Przeczytaj także: Ukraina: ostatnie ultimatum Rosji dla obrońców Mariupola, nowy strajk pod Kijowem

To nie są pierwsze ludzkie zobowiązania Serge’a Fourniera. Od 2010 roku odbył siedem wypraw na Haiti i jednocześnie przez sześć lat był organizatorem.

„Czuję się uprzywilejowany. Chcę pomóc społeczności i zostawić coś po sobie. Każdym gestem każdej osoby razem możemy coś zmienić” – podkreślił Serge Fournier, który dołączył do niego w ubiegłą środę Gazeta.

Po tym, jak rosyjski atak dotknął go do tego stopnia, że ​​obudził go w nocy, postanowił przyłączyć się do akcji pomocy Ukraińcom.

Po wykorzystaniu dni wolnych od pracy i wymianie zmian z kolegami, 4 kwietnia poleciał do Polski.

Pizza dla pokoju

Pan Fournier dołączył do Scottish Siobhan’s Trust. Pod hasłem „Make Pizza No War” Fundacja dostarcza uchodźcom gorące posiłki.

Jesteśmy w pobliżu Medica, Polska, główne przejście graniczne z Ukrainą. Rozdajemy żywność osobom oczekującym po stronie ukraińskiej. Może minąć nawet dziewięć godzin, zanim będą mogli przejść” – wyjaśnia strażak z Montrealu.

Pan Fournier rozdaje pizzę ukraińskim uchodźcom.

zdjęcie dzięki uprzejmości

Pan Fournier rozdaje pizzę ukraińskim uchodźcom.

„Upewniamy się, że codziennie kupujemy artykuły spożywcze, a my musimy ustawiać i zdejmować mobilną stołówkę. Czasami rozwozimy jedzenie w autobusach. Pracujemy 12-16 godzin dziennie. Po stronie ukraińskiej nie ma żadnych udogodnień w tym miejscu ”, powiedział o tym wiejskim obszarze pan Fournier.”.

Podobnie jak inni, Quebecerzy byli pod wrażeniem odporności Ukraińców.

READ  Wyjaśnienie obecności małżonków

„To, co widzę, to wspaniali ludzie. Nigdy nie narzekają. Ustawiają się w kolejce z dziećmi w zimnie i deszczu. Teraz, gdy są wyzwolone miasta, widzimy nawet ludzi wracających na Ukrainę”.

Młoda kobieta, nie mająca nawet dwudziestu lat, nie mogła przekroczyć granicy, ponieważ nie miała paszportu. Nie wie, gdzie są jej rodzice. Postanowiłem z nami współpracować. Pyta.

szeregi Quebecu

W tej kolejce przekroczył nawet literę Ddr Joanne Liu, pediatra w St. Justin’s Hospital, profesor nadzwyczajnych sytuacji epidemiologicznych w McGill i była prezes Doctors Without Borders.

Wracała z leczenia Ukraińców w pociągu medycznym w strefie działań wojennych.

Dr Joanne Liu wracała z leczenia Ukraińców w pociągu medycznym w strefie działań wojennych, kiedy spotkała pana Fourniera na przejściu granicznym Medica, gdzie stała w kolejce jak inni uchodźcy.

zdjęcie dzięki uprzejmości

Dr Joanne Liu wracała z leczenia Ukraińców w pociągu medycznym w strefie działań wojennych, kiedy spotkała pana Fourniera na przejściu granicznym Medica, gdzie stała w kolejce jak inni uchodźcy.

Na pana Fourniera wpływ miał też Francuz, który dostarczał lekarstwa dla miasta Lwowa, i inny wolontariusz, taki jak on, który przywiózł do domu i na własny koszt Ukrainkę, która wszystko straciła i spędziła miesiąc ukrywając się w swojej piwnicy.

Zmierzył obawy Ukraińców przed atakami chemicznymi, gdy mężczyzna w masce gazowej zapytał go, gdy dowiedział się, że pan Fournier jest strażakiem.

Widziałem też płaczącą kobietę, która obserwowała nas przy pracy. To również mnie bardzo wzruszyło”.

rób więcej

54-latek zakończy pracę wolontariacką 22 kwietnia. „Kanadyjczycy są tu bardzo popularni, zwłaszcza że jako pierwszy przyznał się do inwazji”.

Według niego powinna nastąpić interwencja wojskowa na Ukrainie.

Pozwoliliśmy Hitlerowi zrobić to w Polsce [en 1939] Powiedzenie tego nie poszłoby dalej. Widzieliśmy, co stało się później. Co zrobi Putin po Ukrainie? „Musimy zacząć od okupacji i ochrony zachodniej Ukrainy i pokazania, że ​​nie akceptujemy tego, co się dzieje” – powiedział Serge Fournier.

READ  Letizia z Hiszpanii jest bardzo wzruszona: matka i córka rzadko przytulają Leonor przed wielką przeprowadzką nastolatka