Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna na Ukrainie: miasto Val-de-Reuil zapewnia pomoc finansową na przyjęcie uchodźców w Polsce

Wojna na Ukrainie: miasto Val-de-Reuil zapewnia pomoc finansową na przyjęcie uchodźców w Polsce

Wybrani urzędnicy z Val-de-Reuil, Sztumu (Polska) i Ritterhude (Niemcy) długo dyskutowali podczas ostatniej rady miejskiej. (© zrzut ekranu valdereuilinfos)

To jest Rada gminy Pod znakiem jedności z Ukraina Polecany środowy wieczór o godz Wall de Rail (w euro) Do zrobienia Gimnazjum Alphonse Alloys. Duża część spotkania poświęcona była kryzysowi ukraińskiemu. Rada rozpoczęła wideokonferencję z przedstawicielami miasta Sztum (Polska) I Ritterhood (Niemcy)Oba miasta połączyły się z nowym miastem.

„Wtedy to po prostu do nas dotarło Kim jesteśmy Blisko „

Celem tej wymiany: ogłoszenie rozpoczęcia partnerstwa pomiędzy trzema miastami na rzecz wsparcia Ukrainy. Burmistrz Val-de-Reuil, Mark-Antoine Jamet (PS), Skierowane do wybranych przedstawicieli Niemiec i Polski:

„Jeśli rząd nas podzielił, to wojna zbliża nas do siebie. Wszyscy trzej potępiają barbarzyńską agresję Władimira Putina. Wszyscy troje popieramy niepodległość Ukrainy i wolność jej narodu. Wzywamy wszystkie trzy do poszanowania pokoju i granic. Wszyscy troje chcemy wspierać ukraińskich uchodźców.

Mark Antoine JametBurmistrz Val-de-Reuil

5000 euro darowizny komunalnej

Gmina przegłosowała dotację 5000 euro Miasto Sztum, w którym od początku rosyjskiej inwazji schroniło się wielu uchodźców, zapewniło miasto Val-de-Reuil. Kwota ta zostanie dodana do równowartości darowizny przekazanej przez niemieckie miasto Ritterhood.

Przegląd Rady Miejskiej Val-de-Reuil w środę, 23 marca 2022 r.

250 uchodźców w Sztumie, mieście powiązanym z Val-de-Reuil

Sztum Meyer przypomniał, że od początku wojny do Polski uciekło ze swojego kraju 2 mln Ukraińców. Według stanu na środę 23 marca 2022 r. miasto zarejestrowało 250 ukraińskich uchodźców. Głównie kobiety i dzieci.

„Jesteśmy 100 kilometrów od granicy z Ukrainą. Przeraża nas ta sama odległość, która dzieli Val-de-Reuil od Paryża. Jesteśmy na czele pomocy humanitarnej. ja

Letsk TaborBurmistrz Sztumu

160 z nich mieszka u miejscowych. Inne są rozprowadzane w ośrodkach recepcyjnych i szkołach. Miasto stworzyło również system pomocy administracyjnej i organizuje zbiórkę podstawowych potrzeb. „Dziękujemy za tę pomoc finansową. To wiele dla nas znaczy, „Letsk Tabor powiedział o otwarciu konta bankowego,” Darowizny dotrą bezpiecznie. „

READ  Nowy Marszałek Sejmu staje się gwiazdą portali społecznościowych
Filmy: Obecnie na Actu

30-letnie bliźniaki

Przeprowadzka jest częścią długoterminowej współpracy między trzema miastami. Val-de-Reuil urodził się w Ritterhude przez ponad 30 lat, aw Sztumie przez 23 lata. Wszystkie trzy gminy spotykają się regularnie każdego roku podczas wydarzeń sportowych, takich jak Maraton Seine-Eure lub podczas obchodów 14 lipca. Wycieczki i wymiany są regularnie organizowane za pośrednictwem wideokonferencji między szkołami.

Zanim rada miasta wznowiła swój bieg, prezydent Polski Rovalouis wystosował zaproszenie do radnego miasta na Międzynarodowe Mistrzostwa w Biegu i Nordic Walking, które odbędą się w Sztumie pod koniec maja.

„W tym planie gry musimy uwzględnić moment, w którym wasze miasto wita nas wzorowo i okazuje naszą solidarność ze wszystkimi ukraińskimi uchodźcami” – zasugerował Mark-Antoine Jamet swoim niemieckim i polskim odpowiednikom.

Witamy w Val-de-Reuil Uchodźcy:
Miasto zaprasza mieszkańców, którzy chcą przyjąć jednego lub więcej ukraińskich uchodźców do swoich domów, do napisania na adres [email protected] w celu uzyskania informacji o usługach Urzędu Miejskiego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Wiedz, że możesz śledzić La Dépêche Louviers w kosmosie Moje wiadomości . Za pomocą jednego kliknięcia, po rejestracji, możesz zobaczyć wszystkie aktualności z Twoich ulubionych miast i marek.