Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wojna Hamasu – Izrael na żywo: Joe Biden potwierdza, że ​​„terroryści” „obcięli głowy izraelskim dzieciom”…

Wojna Hamasu – Izrael na żywo: Joe Biden potwierdza, że ​​„terroryści” „obcięli głowy izraelskim dzieciom”…

15:46: Dyrygent orkiestry Daniel Barenboim potępia atak Hamasu i oblężenie Gazy

Dyrygent izraelsko-argentyńskiej orkiestry Daniel Barenboim określił sobotni atak Hamasu na „izraelską ludność cywilną” jako „skandaliczną zbrodnię”, natomiast w oświadczeniu prasowym potępił oblężenie Strefy Gazy jako „pogwałcenie praw człowieka”. „Atak Hamasu na izraelską ludność cywilną jest skandaliczną zbrodnią, którą zdecydowanie potępiam” – napisał w tekście opublikowanym w języku angielskim w kilku mediach społecznościowych.

Według niego „skalę tej ludzkiej tragedii” mierzy się nie tylko „liczbą ofiar śmiertelnych, ale także wzięciem zakładników, zniszczonymi domami i zdewastowanymi społecznościami”. Maestro potępia także „izraelskie oblężenie Gazy”, które jest „zbiorową karą stanowiącą pogwałcenie praw człowieka”.

Daniel Barenboim od dawna znany jest ze swojego zaangażowania na rzecz pokoju, szczególnie dzięki swojej West-Eastern Diwan Orchestra, założonej w 1999 roku przez palestyńsko-amerykańskiego myśliciela Edwarda Saida. W tej grupie znajdują się muzycy izraelscy, egipscy, irańscy, jordańscy, libańscy i palestyńscy.

READ  Przeżył miesiąc na morzu, jedząc keczup: Heinz oferuje mu łódź, gdy nie umie żeglować