Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Włochy wprowadzają obowiązkowe szczepienia dla osób powyżej 50 roku życia

18:06: Żadna z trzech metod leczenia syntetycznymi przeciwciałami nie działa na Omicron

Francuskie władze ds. zdrowia w środę znacznie ograniczyły zakres leczenia anty-Covid syntetycznymi przeciwciałami, zauważając, że niektóre z nich nie okazały się wystarczająco skuteczne przeciwko nowemu wariantowi Omicron.

W przypadku ogłoszonego już leczenia Covid żadna z trzech dostępnych do tej pory metod leczenia nie jest skuteczna, jeśli infekcja jest spowodowana wariantem omikronowym, poinformował ANSM w komunikacie prasowym. Tylko jeden, AstraZeneca Evusheld, może być użyty do zapobiegania zakażeniu tym typem.

Do niedawna we Francji zezwolono na trzy terapie przeciwciałami przeciwko Covidowi: Ronapreve firmy Roche, połączenie bamlanivimab/etesivimab firmy Eli Lilly, a ostatnio Evusheld.

Te zabiegi są skierowane do określonych grup pacjentów:Osoby, które już mają ciężkie formy, aby zapobiec ich pogorszeniu i tym U których szczepienie nie działa słabo ze względu na słaby układ odpornościowy: biorcy przeszczepów, pacjenci dializowani, biorcy przeszczepów, chorzy na niektóre nowotwory lub poddawani leczeniu.

READ  Dziesięć lat później wrak wciąż nawiedza rozbitków