Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władze Tajwanu zauważyły ​​system cenzury Xiaomi

Wspomniane już we wrześniu 2021 r. przez litewskie władze zintegrowane sterowanie Xiaomi zostało zauważone przez tajwańskich ekspertów od Mi 10T 5G.

Źródło: Xiaomi

We wrześniu 2021 roku nieoczekiwany skandal zarysował wizerunek Xiaomi. W rzeczywistości, Litewskie Ministerstwo Obrony wezwało obywateli do zaprzestania kupowania chińskich smartfonów, a dokładniej urządzenia Xiaomi, po niepokojącym odkryciu.

Według Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego niektóre smartfony Xiaomi lubią Mi 10T Wyposażonyfunkcja cenzury. Jest to ukryta funkcja, która cenzuruje setki słów kluczowych w natywnych aplikacjach. Terminy te odnoszą się do tematów drażliwych w oczach chińskiego rządu, takich jak niepodległość Tajwanu, wolny Tybet czy wydarzenia na placu Tiananmen.

Po opublikowaniu tego raportu, Xiaomi wydało oficjalne oświadczenie w którym fabryka potwierdziła, że ​​nie posiadaNigdy i nigdy nie będzie ograniczać ani blokować osobistych zachowań użytkowników smartfonów, takich jak wyszukiwanie, dzwonienie, surfowanie po Internecie lub korzystanie z oprogramowania komunikacyjnego innych firm”.

System cenzury Xiaomi powraca na centralną scenę

Od kilku miesięcy ta kwestia nie powraca na pierwszy plan. Do teraz. W rzeczywistości dowiedzieli się tajwańscy eksperci MiAdBlacklistConfigur jest dostępny na serwerach globalapi.ad.xiaomi.com Dla smartfonów Xiaomi korzystających z siedmiu oryginalnych aplikacji od producenta.

Nasze testy wykazały, że MiAdBlacklistConfigur można pobrać z serwerów globalapi.ad.xiaomi.com za pośrednictwem siedmiu wbudowanych aplikacji na smartfonie Mi 10T 5G, które są skierowane na długą listę politycznie wrażliwych terminów i mogą blokować smartfony za udostępnianie linków do stron internetowych te warunki. Aplikacje te mogą również przesyłać historię internetową użytkowników na serwery znajdujące się w Pekinie”. Tajwańska Narodowa Komisja Komunikacji powiedziała.

Kontynuuje:Sądząc po wynikach testu; Będziemy kontynuować nasze dochodzenie w celu ustalenia, czy Xiaomi Taiwan naraziło interesy tajwańskich użytkowników, naruszając ich prywatność. Poinformujemy odpowiednie organizacje, jeśli firma naruszy przepisy stosowane przez inne organy administracji.”

bez zaskoczenia Xiaomi utrzymuje swoją poprzednią pozycję w nowym komunikacie prasowym, ponownie twierdząc, że firma „Nigdy nie odchodź, nigdy nie odchodź Nigdy nie ograniczaj, nie blokuj ani nie zbieraj danych, gdy użytkownicy wyszukują, nawiązują połączenia, surfują po Internecie lub korzystają z aplikacji komunikacyjnych i oprogramowania innych firm.

READ  Ignorowany przez 12 lat, ten bohater w końcu będzie mógł cieszyć się nagrodami, na jakie zasługuje

źródło : jezchina