Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Władimir Putin potępił podjętą przez Ukrainę próbę „zakłócenia” głosowania

Władimir Putin potępił podjętą przez Ukrainę próbę „zakłócenia” głosowania

Już pierwszego dnia wyborów frekwencja przekroczyła 30%.

Centralna Komisja Wyborcza Rosji opublikowała dane za pierwszy dzień głosowania prezydenckiego. Według tych danych frekwencja przekroczyła 30%.

Jak podaje rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti, w Moskwie głos oddało dziś prawie trzy miliony osób, w tym ponad 2,3 miliona w głosowaniu elektronicznym.

Wybory potrwają do niedzieli.

W Moskwie zamykane są lokale wyborcze

Lokale wyborcze w stolicy Rosji zostały zamknięte pierwszego dnia wyborów, które mają potrwać przez trzy dni, do niedzieli.

Jutro o 8:00 zostaną ponownie otwarte.

Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych potępia przeprowadzenie wyborów w Rosji na „okupowanych” terytoriach Ukrainy

Rzecznik organizacji międzynarodowej powiedział, że Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres „potępia” przeprowadzanie rosyjskich wyborów na „okupowanych” terytoriach Ukrainy.

„Sekretarz Generalny potępia wysiłki Federacji Rosyjskiej zmierzające do przeprowadzenia wyborów prezydenckich na terenach Ukrainy okupowanych przez Federację Rosyjską. Przypomina, że ​​nielegalna próba aneksji obszarów Ukrainy nie ma uzasadnienia. Nie ma ona legitymizacji w świetle prawa międzynarodowego ” – Stephane Dujarric stwierdził w oświadczeniu, potwierdzając przywiązanie ONZ do „niepodległości” i „integralności terytorialnej” Ukrainy.

Władimir Putin głosował w Internecie w wyborach prezydenckich, mając na celu reelekcję

Władimir Putin oddał swój głos w Internecie podczas wyborów prezydenckich w Rosji – ogłosiła telewizja publiczna, która pokazała zdjęcia.

Prezydent podchodzi do swojego biurka, po czym siada przed komputerem. Wiadomość brzmiała: „Dziękujemy, głos oddałeś pomyślnie”.

W Ługańskiej Republice Ludowej ewakuowano 11 lokali wyborczych w związku z „groźbą ataku”

Rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti podała, że ​​11 lokali wyborczych w Ługańskiej Republice Ludowej zostało ewakuowanych ze względu na „groźbę ataku”.

Biurom tym, zlokalizowanym w mieście Starobielsk, groził „atak rakietowy”.

Według władz o godzinie 17:30 frekwencja wyniosła 25%.

Według rosyjskiej agencji informacyjnej RIA Novosti frekwencja w wyborach prezydenckich o godzinie 17:31 czasu moskiewskiego wyniosła 25,03%.

READ  Ekolodzy skazani na 3 lata więzienia

Dane opierają się na danych Centralnej Komisji Wyborczej.

Co najmniej 13 osób zostało aresztowanych w związku z uszkodzeniami lokali wyborczych

Według władz, co najmniej 13 osób zostało dziś aresztowanych w Rosji w wyniku zniszczeń lub podpaleń wymierzonych w lokale wyborcze.

Motyw tych działań jest niejasny i nie udowodniono, że były to protesty przeciwko rządowi. Organizacja pozarządowa OVD-Info podniosła kwestię możliwych oszustw telefonicznych, powszechnych w Rosji, przeciwko obietnicom rekompensaty finansowej.

Szefowa Komisji Wyborczej Ella Pamfilova powiedziała, że ​​ci ludzie działali w zamian za pieniądze obiecane przez „dranie z zagranicy”.

Ukraińskie ataki stanowią próbę „zakłócenia” wyborów prezydenckich w Rosji, potępia Władimir Putin

Podczas telewizyjnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa prezydent Rosji Władimir Putin potępił ukraińskie ataki jako próbę „zakłócenia” wyborów prezydenckich w Rosji odbywających się pierwszego dnia wyborów prezydenckich, które zostały zakłócone incydentami w lokalach wyborczych.

Głowa państwa obiecała także reakcję na ukraińskie ataki na terytorium Rosji. „Te ataki wroga nie pozostaną bezkarne”. Dodał: „Jestem pewien, że nasz naród, naród rosyjski, odpowie większą jednością”.

Jak opozycja wobec Władimira Putina zamierza mimo wszystko sprawić, by jej głos był słyszalny?

Idźcie głosować w niedzielę 17 marca w południe, przywdziejcie kolory antywojennej flagi i wpiszcie na kartach do głosowania nazwisko Aleksieja Nawalnego…

Przeciwnicy Władimira Putina tłumaczą nam planowane inicjatywy protestu przeciwko ogłoszonej reelekcji kremlowskiego władcy.

Wywiad Emmanuela Macrona był transmitowany w lokalu wyborczym w Moskwie

Jak pokazały zdjęcia wykonane przez Reuters, w telewizji jednego z lokali wyborczych w Moskwie wyemitowano fragmenty wywiadu głowy państwa przeprowadzonego wczoraj wieczorem z francuską telewizją, podczas którego określił Emmanuela Macrona jako „przeciwnika Rosji”. Zastrzegł jednak: „Nie prowadzimy wojny z Rosją”.

Transmisja wywiadu z Emmanuelem Macronem w lokalu wyborczym w Moskwie, piątek 15 marca 2024 r. © BFMTV

Przez kilka tygodni głównym celem rosyjskiej propagandy stał się prezydent Francji.

READ  Rosyjskie wojsko poinformowało, że w ciągu 24 godzin przesunęło się o dwa kilometry na wschód od kraju

Charles Michel sarkastycznie „gratuluje” Władimirowi Putinowi „jego miażdżącego zwycięstwa”.

Choć w Rosji wybory prezydenckie dopiero się rozpoczęły, jak na ironię, przewodniczący Rady Europejskiej pogratulował Władimirowi Putinowi reelekcji, co nie ulega wątpliwości.

„Kocham Władimira Poutine’a za zwycięstwo elektorów, którzy stracili życie” – dodał.

Co najmniej osiem osób zostało aresztowanych w związku z uszkodzeniami lokali wyborczych

Jak dotąd według władz co najmniej osiem osób zostało aresztowanych pierwszego dnia wyborów prezydenckich w Rosji w związku z uszkodzeniami lokali wyborczych. Rosyjskie media podały, że kobieta została aresztowana po podpaleniu lokalu wyborczego w Moskwie.

Siły bezpieczeństwa w odrębnych raportach wyjaśniały, że pięciu z nich zostało „umieszczonych w areszcie” w Moskwie oraz w obwodach woroneskim, rostowskim i karaczajo-czerkieskim po spryskaniu płynem koloryzującym kart do głosowania umieszczanych w urnach wyborczych.

Dwie inne osoby zostały aresztowane oddzielnie za próbę podpalenia urny wyborczej i próbę odpalenia petard w lokalu wyborczym.

Koktajl Mołotowa, bomba, podpalenie urny wyborczej… Akcje protestacyjne nasilają się

W każdym razie wybory prezydenckie w Rosji zostały zakłócone przez izolowane protesty i nowe ataki ze strony Ukrainy w regionach przygranicznych.

Młoda kobieta próbowała podpalić lokal wyborczy w Petersburgu koktajlem Mołotowa. Inny podpalił lokal wyborczy w Moskwie, a przed lokalem wyborczym w obwodzie chersońskim wybuchła bomba, nie powodując ofiar śmiertelnych.

W Rosji rozpoczęły się oczekiwane wcześniej wybory prezydenckie

W piątek 15 marca rozpoczęły się w Rosji wybory prezydenckie, które zwycięsko wybiorą ponownie Władimira Putina.

W trwających od piątku do niedzieli wyborach ma nastąpić ponowne powołanie kremlowskiego władcy na dodatkową sześcioletnią kadencję, po wyeliminowaniu opozycji.

Witam i zapraszam na ten live

Witamy w transmisji na żywo poświęconej wyborom prezydenckim w Rosji, które rozpoczęły się w piątek, 15 marca. Wybory budzą napięcie i odnotowano już kilka incydentów.