Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wkrótce Ziemia będzie miała pierścienie!

Kilka dni temu pamiętaj, aby złożyć wniosek Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) przekraczał a chmury Gruz spowodowany eksplozją rosyjskiego satelity. A wraz z rozprzestrzenianiem się agencji, a nawet uruchamianych firm prywatnych pociskiLub satelity, moduły lub czujniki, problem Śmieci Przestrzeń nie zadziała. Bo nawet jeśli część porzuconych materiałów jest zużywana w naszym rejonie Atmosfera, pozostaje kolejną częścią w orbitowanie.

Do tego stopnia, że ​​profesor Uniwersytetu Utah (USA), Jake Abbott, uważa, że ​​nasza Ziemia może zacząć wyglądać jak… Saturn. Ozdabiając się systemem pierścieni. Odcinki, które nie mają jednak nic naturalnego. pierścienie utworzone z kosmiczne śmieci. Według Europejskiej Agencji Kosmicznej (To jest niesamowite), jego średnica wynosiłaby ponad 170 milionów więcej niż milimetr, a nawet około 670.000 więcej niż centymetr.

Pomysł badacza na wyjście z koleiny – opracowany w A badanie Ostatnio opublikowane: użyj magnes Odwróci się na końcu ramienia robota. Wystarczająco, aby kontrolować i spowolnić niektóre z nich Niechciane marnotrawstwo przestrzeni.

READ  W Strasburgu trwają polowania na komary tygrysie