Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wkład Super Mario 64 sprzedany za rekordową kwotę 1,56 miliona dolarów

Wkład w dobrym stanie jest pierwszą zabawką wystawioną na aukcji za ponad 1 milion dolarów

Zapieczętowany wkład legendarnego „Super Mario” na konsolę Nintendo 64 sprzedany w niedzielę, 11 lipca, za 1,56 miliona dolarów. Według amerykańskiego domu aukcyjnego Heritage Auctions jest to nowy rekord dla gry wideo.

„To pierwsza gra, która została wystawiona na aukcję za ponad milion dolarów”, powiedział Eric Bradley, rzecznik firmy z Dallas w Teksasie.

Heritage już w piątek ustanowiło swój pierwszy rekord: kaseta do systemu Nintendo NES z „The Legend of Zelda” sprzedana za 870 000 dolarów.

Wkład w bardzo dobrym stanie

Ten kartridż „Super Mario 64”, datowany na 1996 rok, jest „jedyną znaną wersją z oceną 9,8 A++” od eksperta gier wideo Waty, powiedział Eric Bradley, który ocenia stan kartridży. Określ, że ta ocena jest „najwyższą oceną, jaką może mieć stara gra wideo”.

Od kilku lat stare gry wideo cieszą się coraz większym powodzeniem, a gracze odczuwają nostalgię. W kwietniu zeszłego roku kaseta z grą wideo Super Mario Bros z 1986 roku na konsolę Nintendo NES została sprzedana na aukcji za 660 000 dolarów, również na aukcjach Heritage.

READ  Aktualizacja World of Warcraft Shadowlands: Chains of Domination nadejdzie pod koniec miesiąca