Wimbledon |  Christopher Eubanks „delikatny swoją jazdą” pomimo porażki

Wimbledon | Christopher Eubanks „delikatny swoją jazdą” pomimo porażki

(Wimbledon) Przegrany w pięciu setach przez numer trzy na świecie, Daniila Miedwiediewa, w ćwierćfinale Wimbledonu, Amerykanin Christopher Eubank potwierdził w środę, że „cieszyła się podróżą”, która doprowadziła go w ciągu kilku miesięcy z 200H o 43H globalne miejsce.

„Wspaniale było być zaangażowanym w ten mecz. Myślę, że fani naprawdę zasłużyli na rozrywkę i jakość tenisa” – skomentował gigant (2,01 m) na konferencji prasowej.

Zwycięzca 1/8 finału ze Stefanosem Tsitsipasem (5H) i pięć setów, prawie powtórzył to z przewagą 4:6, 6:1, 6:4 nad Miedwiediewem, po czym przegrał czwartego seta w tie-breaku i finał wyraźniej (6:1).

„Daniel jest jednym z najlepszych graczy na świecie i jednym z najtrudniejszych do pokonania graczy, nie bez powodu. I myślę, że wyjaśnił dlaczego.

„Grał wyjątkowo dobrze w decydującym momencie, w tie-breaku czwartego seta. Grał naprawdę dobrze w piątym. To tak, jakby podniósł swoją grę jeszcze bardziej w piątym, kiedy trochę się zawahałem. Przejął kontrolę nad meczem stamtąd.

Ale dla Eubanków, którzy weszli szczyt 100 na świecie nieco ponad trzy miesiące temu, zanim zdobył swój pierwszy zawodowy tytuł na Majorce, już na trawie, tuż przed Wimbledonem i pierwszą porażką szczyt 10 W tym tygodniu bilans nie może być ujemny.

„Ostatnie dwa lub trzy tygodnie były pełne pozytywnych rzeczy. Nie wygrałem dzisiaj. To mnie rozczarowuje. To dla mnie niefortunne. Ale myślę, że dałem wiele pozytywnych sygnałów, które mogę zabrać ze sobą w przyszłość , i to jest dla mnie dobre”.

W każdym razie nie zmieni swojego spektakularnego i hiper-atakującego stylu, który zdobył sobie wymagającą londyńską publiczność, nawet jeśli jest marnotrawstwo.

„Wiem, co robię dobrze, a co nie. Wiem, że bardzo agresywna gra ogólnie mi odpowiada. Odpowiada mi życie lub śmierć za swoje błędy. Są dni, kiedy dużo zarobię błędów, wynika to z mojej gry, ale przypuszczam” – powiedział.

READ  Roman Polański: Reżyser stanie przed sądem w marcu 2024 roku za zniesławienie aktorki, która oskarża go o gwałt