Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wiele funkcji systemu macOS Monterey zostało zarezerwowanych dla komputera Mac M1

Firma Apple złożyła wiele obietnic, że komputery Intel Mac będą nadal korzystać ze wsparcia oprogramowania przez wiele lat, i nie bez powodu: duża część katalogu komputerów nadal działa na starych, dobrych procesorach Santa Clara. Nawet szepcze, że plik Nowy komputer Mac Pro Intel w tubach. Wciąż jesteśmy w trakcie przechodzenia na chipy Apple Silicon.

Jednak prezentacja macOS Monterey w tym tygodniu wskazuje na pierwsze linie podziału między dwiema platformami. Wiele funkcji nowego systemu operacyjnego nie będzie dostępnych na komputerach Intel Mac, nawet w najnowszych modelach. Małe czcionki poniżej strona z wiadomościami macOS Monterey to zabójca tych komputerów Mac. Wiemy, że następujące funkcje są zarezerwowane dla Maca M1:

  • Tryb portretowy, który rozmywa tło obrazu podczas połączenia FaceTime;
  • Funkcjonować tekst na żywo Identyfikuje tekst w Safari, obrazy, szybki wygląd i zrzuty ekranu;
  • Interaktywny świat 3D i funkcja szczegółowego odkrywania miast na mapach;
  • nowe języki Tekst na mowę w języku szwedzkim, duńskim, norweskim i fińskim;
  • Lokalne dyktowanie głosu i ciągłe dyktowanie (ponad 60 sekund).

Apple nie wyjaśnia, dlaczego komputery Intel Mac nie wykorzystują tych funkcji, ale można argumentować, że wiele z nich w dużym stopniu opiera się na wbudowanym chipie neuronowym M1. Mniej jasne są aktualizacje planów.

Właściciele starych Maców uśmiechnęli się, gdy poznaliśmy modele, które nie dotrą do Monterey – w tymy Komputery Mac są nadal bardzo sprawne, takich jak MacBook Pro i iMac z 2014 roku.

READ  Następny Chrome będzie bardziej widoczny w systemach Windows, macOS i Linux