Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wideo. Dlaczego bracia Bogdanov pozostawiają gorzką pamięć mieszkańcom Gires?

podstawowy
Dzień po śmierci Igora Bogdanowa, sześć dni po śmierci jego brata Grichki, języki zostały zmiękczone wapnem. Sąsiedzi mają mieszane wspomnienia o swoim zamku w Esclignac.

To jest temat, o którym wszyscy mówią na Fleurance Market w Gers, we wtorek 4 stycznia. „Po Grichce Igor był zmieciony przez covidWciąż trudno uwierzyć Jerome Lhospital, właścicielowi Café du Centre. To straszne dla ich rodziny. „Minęło kilka lat, odkąd w okolicy widziano słynnych bliźniaków, ale reżyser pamięta kilku miłych ludzi.

„Tutaj traktujemy wszystkich klientów w ten sam sposób, ale lubimy rozmawiać z nimi o rozrywce między dwiema kawiarniami” – mówi Jerome. Na balkonie dwaj dobrze znani mu mężczyźni zgadzają się co do wielkiego dowcipu rodziny Bogdanowów, ale emitują… Niektóre recenzje. W szczególności Michael Casey, słynny astrofizyk, który odmówił współpracy z nimi z powodu różnic naukowych.

Mimo licznych próśb obu braci, ten, który był jednym z założycieli Festiwalu Astronomii Fleurance, zawsze trzymał się od nich z daleka. „Uznaję ich semantyczny talent, wyrazistość i śmiałość Gascona, ale z naukowego punktu widzenia odrzucam ich jakość”.

kontrowersyjny zamek

W 1986 roku Igor i Grichka Bogdanov postawili na celowniku Zamek z XI wieku. Położony pomiędzy Fleurance i Monfort imponujący budynek jest widoczny z drogi i jego fatalny stan odrestaurowania. „Jest to dom sklasyfikowany jako 'zabytek historyczny Francji'” wspomina Régis Lagardère, burmistrz Monfort. Lata, kiedy opuścili zamek w niebezpieczeństwie.. sufit szacuje się na cztery miliony euro.. to katastrofa. Bardziej umiarkowany, były senator i burmistrz Flerencji, Raymond Vale, twierdzi, że bracia Boganowów próbowali wszystkiego, aby go odzyskać, ale nie udało im się zebrać związanych z tym astronomicznych sum. „Zamek Esclignac jest zbudowany na starożytnych rzymskich ruinach, a miejsce to jest bogate w wyjątkową roślinność, oznaczającą byłego elekta, zanim przypomniał sobie dobre czasy, które tam spędził”. przyjaciele. Pamiętam, że atmosfera była magiczna. „Wśród mieszkańców, którzy tylko je przekroczyli, niektórzy zapamiętają ich nietypową sylwetkę, która nie pozostała niezauważona, piękny sportowy samochód Grishka czy nawet pasję Igora do fotografii. Wizerunek nieodpowiedzialnych właścicieli. Bracia Bogdanowie, którzy podziwiali lub nie pochwalali, nie wyszedł, Namioty są obojętne.

READ  Quinté PMU - Predict PRIX D'YVETOT 31 stycznia 2022