Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według tych badaczy Chiny przeżywają najgorszą falę upałów w swojej historii

Według tych badaczy Chiny przeżywają najgorszą falę upałów w swojej historii

Kim jest Chiny nie doświadczyły takiej fali upałów od co najmniej 60 lat.

Kim jest

Chiny nie doświadczyły takiej fali upałów od co najmniej 60 lat.

środowisko – ” Intensywność, wpływ, wielkość i czas trwania letniej fali upałów w Chinach pobiły wszelkie rekordy Światowa Organizacja Meteorologiczna napisała w tweecie opublikowanym w poniedziałek 22 sierpnia. uderz kraj z fala upałów i jeden susza Ekstrema przez ponad 70 kolejnych dni są w Chinach niespotykane.

Odkąd Chińskie Narodowe Centrum Klimatu zaczęło prowadzić rejestry w 1961 roku, nie odnotowano tak długiej fali upałów. Ponad 240 miast ogłoszonych w tym tygodniu Temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza.

100 milionów osób dotkniętych

Nowy Historyczne rekordy Wydarzyło się to w niedzielę 21 sierpnia, szczególnie w prowincji Syczuan, zauważa Andrew Friedman, ekspert dziennikarz amerykańskich mediów zajmujący się kwestiami klimatycznymi. Aksjos : „Zhao osiągnął 43,5 stopnia Celsjusza”, „w niedzielę w Mianyang odnotowano rekordową temperaturę 41 stopni Celsjusza”, „w Bibi temperatura osiągnęła 45 stopni Celsjusza 19 i 20 sierpnia”.listy.

Specjalista dodaje, że ta fala upałów ustanowiła również rekordy pod względem zasięgu geograficznego, z prawie 40 stopniami Celsjusza odnotowanymi na prawie 800 000 kilometrów kwadratowych w Chinach. „To wielkość Teksasu, Kolorado i Kalifornii razem wziętych”. Dotyka ponad 100 milionów ludzi.

Naukowcy zgodzili się, że ta fala upałów nie ma precedensu: „Nic nie może się równać z letnią falą upałów z 2022 r. w Chinach pod względem intensywności, czasu trwania, zasięgu geograficznego i liczby dotkniętych nią osób”.Meteorolog Bob Henson powiedział Axiosowi. Tak uważa ekspert ds. nauki o atmosferze, Colin McCarthy „Intensywność, czas trwania, wielkość i łączny efekt tej fali upałów jest większy niż wszystko, co kiedykolwiek zarejestrował człowiek” napisał na Twitterze.

Najdłuższa sucha rzeka w Chinach

Inni badacze zwracają uwagę, że nawet jeśli ta fala upałów pobije rekordy, to w kontekście globalnego ocieplenia już niedługo będzie „Nowa normalność”. „Więc nie powinniśmy się dziwić, ponieważ im wyższe średnie temperatury, tym intensywniejsze będą okresy ekstremalnych upałów” Australijski klimatolog Leslie Hughes powiedział: Wiadomości SBS.

READ  Według rządu francuskie aresztowanie ma „ważny arsenał”

Podobnie jak temperatury, susze będą coraz bardziej dotkliwe wraz z zakłóceniem klimatu. Dowody w tym roku dotyczące biegu rzeki Jangcy, najdłuższej rzeki w Chinach i trzeciej co do wielkości na świecie, spadłyby do najniższego poziomu od 150 lat. Dziennik donosi, że konsekwencje dla ludności są tragiczne Stróż : „Zapewnia wodę pitną ponad 400 milionom Chińczyków”.

Więc władze starają się wszystkiego, aby podnieść poziom rzeki. Brytyjskie media podały, że kraj nadal odprowadzał 980 milionów metrów sześciennych wody ze zbiorników, aby uzupełnić dolny poziom rzeki.

Na wielu obszarach przecinanych przez rzekę Chiny zastosowały nieproporcjonalne środki, próbując przyspieszyć powrót deszczu dzięki„chmurny deszcz”. Ta technologia, rozwijana od lat 90., polega na wysyłaniu w niebo substancji chemicznych, które mogą powodować opady deszczu. Jodek srebra został wyrzucony w ostatnich dniach, umożliwiając istniejącym chmurom tworzenie się kryształków lodu w celu wytworzenia większej ilości opadów.

Elektrownie węglowe pracują na pełnych obrotach

Rzeka Jangcy jest również niezbędna do produkcji energii wodnej. Niektóre prowincje, takie jak Sichuan, który ma 80 milionów mieszkańców i zależy w 80% od tej energii, zdecydowały się na tydzień odciąć większość fabryk prądu. Cel: zapewnić ludziom dostęp do zasilania w swoich domach i nie przeciążać sieci elektrycznych.

Aby złagodzić niedobór energii, Chiny zwiększyły produkcję węgla i import w celu wytwarzania energii elektrycznej, zgodnie z artykułem z amerykańskiej sieci. CNN Biznes. W całym kraju elektrownie spalały 8,16 mln ton węgla energetycznego dziennie w pierwszych dwóch tygodniach sierpnia, czyli o 15% więcej niż w zeszłym roku, wynika z danych chińskiej agencji National Development and Reform Commission.

To masowe wykorzystanie węgla to naprawdę zła wiadomość, gdy miks energetyczny największej na świecie mocy jest już w 60% uzależniony od tego paliwa kopalnego. Jest to również sprzeczność ze strony Chin, które chcą, aby do 2050 r. 90% produkcji energii pochodziło z energii jądrowej i odnawialnej. Kraj ostatecznie zaprzecza raportom ekspertów ds. klimatu z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), którzy są wzywając do wprowadzenia moratorium na elektrownie węglowe Energia w celu zmniejszenia globalnego ocieplenia do 2°C do końca wieku, najlepiej do 1,5°C.

READ  W Izraelu port Aszdod zwalnia

Zobacz także na The HuffPost: Wraz z suszą kac pojawia się na całym świecie

Przeczytaj także: