Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych Strefa Gazy „nie nadaje się do zamieszkania”.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych Strefa Gazy „nie nadaje się do zamieszkania”.

Ta transmisja na żywo dobiegła końca.

„Nowe dane wskazują, że 50% budynków w Gazie właśnie tak wygląda [endommagées ou] „Zniszczony.” Taka została poczyniona obserwacja zanim Raport opublikowany w środę, 31 stycznia, przez Konferencję Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju. Enklawa palestyńska jestobecnie „Niezamieszkalny”Zwraca uwagę Rami Al-Azza, współautor raportu. Ludność w Gazie „głodujący”Ze swej strony urzędnik Światowej Organizacji Zdrowia zaalarmował w środę.

Benjamin Netanjahu twierdzi, że UNRWA jest „całkowicie infiltrowana” przez Hamas. UNRWA, Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich, „Został całkowicie zinfiltrowany przez Hamas”.I „Potrzebujemy innych agencji ONZ i innych organizacji humanitarnych”. Zamiast tego powiedział w środę izraelski premier. UNRWA stoi w obliczu spadku międzynarodowego finansowania po tym, jak Izrael oskarżył niektórych swoich pracowników o udział w krwawych atakach z 7 października.

Organizacja Narodów Zjednoczonych jest zaniepokojona zawieszeniem finansowania UNRWA. „Wycofanie środków z UNRWA jest ryzykowne i doprowadzi do załamania się systemu humanitarnego w Gazie, co będzie miało daleko idące konsekwencje”.Wielu szefów kilku agencji ONZ ostrzegało. 12 krajów zawiesiło finansowanie agencji.

Izrael twierdzi, że uderzył w infrastrukturę wojskową w Syrii. „Zeszłej nocy zidentyfikowano szereg ataków z Syrii w kierunku południowych Wzgórz Golan. W odpowiedzi samoloty Sił Obronnych zbombardowały infrastrukturę wojskową reżimu syryjskiego w regionie Daraa.”Armia ogłosiła to w środę, nie podając żadnych informacji o możliwych ofiarach i zniszczeniach.

W Khan Yunis nadal trwają walki. Korespondent AFP towarzyszący siłom izraelskim widział zniszczone centrum miasta, zniszczone budynki na błotnistym terenie i żołnierzy tonących w tunelach. Załoga szpitala Al Amal zgłosiła niedobory żywności w głównym mieście południowej Strefy Gazy.

„Wielokrotne” operacje odwetowe obiecane przez Joe Bidena po zabiciu amerykańskich żołnierzy w Jordanii. Zapytany o Iran prezydent USA oświadczył, że ich przetrzymuje „Odpowiedzialni w zakresie, w jakim dostarczyli broń ludziom, którzy to zrobili”. W tym przypadku są to bojownicy, którzy przeprowadzili w niedzielę ten śmiercionośny atak w Jordanii, w pobliżu granicy z Syrią.

READ  W Kijowie rosyjski pocisk trafił w budynek w pobliżu centrum miasta; Kilka okolicznych miast zostało zbombardowanych w nocy