Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 260 000 wysiedleńców w Strefie Gazy

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 260 000 wysiedleńców w Strefie Gazy

W Strefie Gazy co najmniej 1000 domów zostało zniszczonych w wyniku izraelskich bombardowań

Według Biura Narodów Zjednoczonych ds. Koordynacji Spraw Humanitarnych (OCHA), powołując się na władze palestyńskie, w wyniku bombardowań w Strefie Gazy zginęło ponad 1000 domów, a kolejnych 560 domów zostało poważnie uszkodzonych i nie nadawało się do zamieszkania.

Według Biura Koordynacji Pomocy Humanitarnej ponad 260 000 ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów w oblężonej Strefie Gazy, która jest bombardowana przez izraelskie naloty.

„Raporty wskazują, że ponad 263 934 mieszkańców Gazy opuściło swoje domy”.Organ Narodów Zjednoczonych ogłosił w opublikowanym we wtorek oświadczeniu prasowym, że spodziewa się, że liczba ta osiągnie tę liczbę „nadal rośnie”. Organizacja podaje, że wysiedlono ok. 3 tys. osób „Z powodu wcześniejszych eskalacji”przed sobotą.

W odpowiedzi na sobotni atak Hamasu na Izrael izraelskie wojsko rozpoczęło w sobotę operację Żelazne Miecze, przeprowadzając ataki powietrzne i niszcząc budynki przedstawione jako „Centra dowodzenia” Ruch Hamasu w Gazie.

Sekretarz Generalny ONZ António Guterres, z wyrazami uznania „Uzasadnione obawy Izraela dotyczące jego bezpieczeństwa”Powiedział do siebie „Bardzo zdenerwowany” Poinformowały o tym władze izraelskie „pełne miejsce” Ze Strefy Gazy, gdzie Izrael wstrzymał dostawy wody, prądu i żywności do Strefy.

Organizacja dodała, że ​​około 175 500 wysiedleńców znalazło schronienie w 88 szkołach prowadzonych przez Agencję Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Palestyńskich (UNRWA).

Do rozlokowań – ponad 14 500 – dołączyło ponownie 12 domów publicznych, które według szacunków OCHA na 74 000 osób naprawiły prochy, czyli głosy, a nawet w miejscach, w których się znajdują, kościoły.

Liczba wysiedleńców w Strefie Gazy „To największa liczba wysiedleńców od 50-dniowej eskalacji [pendant] Działania wojenne 2014 »Dodaje Organizację Narodów Zjednoczonych. „Zapewnianie podstawowych potrzeb stało się bardziej złożone”. W przypadku osób, które nie zostały przesiedlone, OCHA ostrzega.

READ  Adwokat z Nowego Jorku chce wysłuchać Trumpa i jego dzieci w sprawie o uchylanie się od płacenia podatków - 04.01.2022 o 7:29