Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Według dziennikarza | . nie ma wielkiej gry Final Fantasy na Xbox Series X i S w tym pokoleniu | Xbox One

Czy posiadacze konsoli Xbox zamierzają pożegnać się z jakąkolwiek nową grą Final Fantasy tej generacji? W każdym razie, mówi Jordan Midler, dziennikarz VGC.

Wszystko zaczęło się ponad 30 lat temu

Final Fantasy na naszych komputerach osobistych i konsolach domowych to historia, która trwa od 1987 roku. Przez prawie dekadę gry z tej serii były uważane za wyłączne dla marki Nintendo (Final Fantasy I do VI zostało wydane na producenta maszyny) .

Prace nad Final Fantasy VII rozpoczęły się na Super Nintendo, dopóki różnice z japońską firmą nie doprowadziły do ​​tego, że Square Enix wybrało Sony i konsolę PlayStation jako swój nowy dom.

Z biegiem lat wiele się zmieniło. Final Fantasy XIII Został wydany na przykład na Xboksie 360 ​​w taki sam sposób jak Final Fantasy XV na Xbox One, podczas gdy dzisiejsze stare gry można znaleźć w sklepach Sony, Nintendo i Microsoft.

Widać wyraźnie, że Sony zawsze stawiało w tej kwestii na pierwszym miejscu, nawet jeśli wygrają swoją sprawę także posiadacze konkurencyjnych konsol. Ale w tego typu opowieściach zawsze jest „ale”.

Square zdecydowanie wybrałby Sony na przyszłość Final Fantasy

Według dziennikarza Jordan Midler Od VGC, Square Enix postanowiło powstrzymać zdrady Sony, tworząc nowe gry Final Fantasy wyłącznie na PlayStation przez długi czas. Oto, co mówi:

Większość rzeczy z Square skończy się na Xboksie, ale nie mam nadziei na Final Fantasy, chyba że coś się zmieni. Sony chce, aby PlayStation było domem Final Fantasy tego pokolenia. Final Fantasy VII powinno już pojawić się na Xboksie, ale tak właśnie dzisiaj jesteśmy…

Dziennikarz dodał, że Square Enix jest wyraźnie po stronie Sony, nawet bardziej niż mówi się publicznie. w tym kontekście, Final Fantasy XVI Tak więc nigdy nie ujrzy on światła dziennego w ekosystemie Microsoftu, choć nadzieja pozostaje tak długo, jak długo nic nie zostanie oficjalnie ogłoszone. Możemy również zauważyć, że Remake Final Fantasy VII Po zakończeniu okresu PlayStation Exclusive nadal nie jest dostępny na Xbox.

READ  To niesamowite zdjęcie zostało właśnie zrobione przez czujnik wskazujący!

Z drugiej strony możemy rozsądnie założyć, że Final Fantasy XVI uratuje się na nasze komputery w jednym punkcie. Pierwszy zwiastun gry również powoływał się na platformę, zanim ostatecznie wycofano wzmiankę, a dziennikarz precyzuje, że Square Enix nadal zamierza wprowadzać swoje gry na komputery PC.

Zauważ, że ta plotka dotyczy tylko głównych odcinków serii. Nic nie wskazuje na to, że w przyszłości będzie tak samo. Co więcej, Stranger’s Paradise: Pochodzenie Final Fantasy Dobrze zaplanowane na 22 marca na Xbox One i Xbox Series X | S, PlayStation 4, PlayStation 5 i PC.