Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Waszyngton uruchamia zwolnienia dla Chin

Administracja Bidena szczegółowo opisała zrzeczenia się we wtorek „ukierunkowany” Taryfy na wiele chińskich produktów, zapewniając, że je da „sprawa po sprawie” Jeśli nie ma substytutu dla produktów z Chin.

W poniedziałek przedstawicielka USA ds. handlu (USTR) Catherine Taye ogłosiła, że ​​chce rozpocząć więcej dyskusji na temat „Nadchodzące dni” Z Pekinem do przeglądu realizacji umowy handlowej. Następnie ogłosił, że jego usługi wprowadzą zwolnienie, podczas gdy niektóre małe i średnie firmy amerykańskie zmagają się z dodatkowymi taryfami, które muszą płacić za nieznalezienie alternatyw dla chińskich produktów. Rząd Donalda Trumpa potępia praktyki handlowe „niesprawiedliwy” W imieniu Pekinu, który doprowadził do ogromnych deficytów handlowych, nałożył karne cła na chińskie produkty o równowartości 370 miliardów dolarów rocznego importu z USA.

zrzeczenia się

Udzielono jednak ponad 2200 zwolnień, następnie przedłużono 549 zwolnień, pamiętając o usługach przedstawiciela handlowego. „Większość z tych zwolnień wygasła 31 grudnia 2020 r.”, dodaje Biuro Przedstawiciela Handlowego w komunikacie prasowym, które postanowiło ocenić „W indywidualnych przypadkach możliwość zwrotu każdego zwolnienia.” „Celem oceny będzie stwierdzenie, czy dany produkt jest dostępny tylko w Chinach, mimo że te dodatkowe opłaty zostały po raz pierwszy nałożone we wrześniu 2018 r.” – wyjaśnia. Firmy chcące skorzystać ze zwolnień mają 50 dni od 12 października na zgłoszenie uwag i uzasadnienie swojej prośby. Biuro Przedstawiciela ds. Handlu Stanów Zjednoczonych przeprowadzi następnie przegląd komentarzy publicznych i skonsultuje się z innymi agencjami federalnymi, w tym z Administracją Małych Przedsiębiorstw.

Wiele firm amerykańskich krytykuje te taryfy. Na początku sierpnia niektóre z najbardziej wpływowych amerykańskich grup biznesowych wezwały administrację Bidena do obniżenia tych dodatkowych opłat. Jeśli zwolnienie zostanie przyznane, będzie miało moc wsteczną od 12 października, dodaje USTR.

READ  Justin Trudeau wezwał Kościół katolicki do uznania swojej „odpowiedzialności” po odkryciu szczątków 215 aborygeńskich dzieci w dawnej szkole z internatem