Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Walletmor pozwala płacić za zakupy za pomocą chipa wszczepionego w dłoń

Walletmor pozwala płacić za zakupy za pomocą chipa wszczepionego w dłoń

Więcej portfelbrytyjsko-polska firma umożliwia płacenie za zakupy za pomocą wszczepionego w rękę chipa

Jeśli mikrochip został po raz pierwszy wszczepiony człowiekowi w 1998 r., brytyjsko-polska firma Walletmor twierdzi, że w 2021 r. stała się pierwszą firmą sprzedającą wszczepialne chipy płatnicze do ręki. W ciągu jednego roku sprzedano już 1000 żetonów w całej Europie.

„Implantu można użyć do opłacenia drinka na plaży w Rio, kawy w Nowym Jorku lub strzyżenia włosów w Paryżu – lub w lokalnym supermarkecie. Można go używać wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe” – wyjaśnia założyciel i dyrektor generalny Wojtka Paprotę.

Juno7 PUB

Konkretnie, implant Walletmor jest małym urządzeniem wielkości ziarenka ryżu i waży 1 gram. Składa się z mikroprocesora oraz silikonowej osłony pełniącej rolę anteny. Według Baprota nie wymaga żadnych baterii ani innych źródeł.

Podobnie jak karty bankowe, Walletmor wykorzystuje technologię NFC i jest ograniczony do maksymalnego limitu wydatków w wysokości 50 EUR. Sprzedawany we Francji za mniej niż 200 euro, firma gwarantuje, że jest całkowicie wolny od zagrożeń dla zdrowia i konta bankowego użytkownika.

Wkładanie chipa do ciała może niektórych przestraszyć, ale wiele osób będzie już otwartych na taką technologię. Sondaż z 2021 r. obejmujący ponad 4000 osób w Wielkiej Brytanii i UE wykazał, że 51% rozważyłoby przeszczep.

Jeśli mamy do czynienia z bardzo zaawansowaną technologią, nadal istnieją pewne ograniczenia. Według Walletmora, chip będzie musiał być wymieniany co osiem lat. Ponadto nie jest powiązany z tradycyjnym kontem bankowym. Konieczne będzie utworzenie dedykowanego konta iCard dla implantu, które można udostępnić do woli.

Walletmor pozwala płacić za zakupy za pomocą chipa wszczepionego w dłoń

Źródło obrazu: BBC.com

źródła zagregowane

Czytaj więcej:

Szpital Bernard Maeves prosi dostawców paliwa o pomoc, aby uniknąć zamykania drzwi