Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Wenezueli w starciach policji z gangami w Caracas zginęło 26 osób

około 22 „Przestępcy” Wenezuelska minister spraw wewnętrznych Carmen Melendez ogłosiła w sobotę (10 lipca), że czterech członków sił bezpieczeństwa zginęło w dwudniowych starciach policji z gangami w zachodnim Caracas.

Te starcia, które rozpoczęły się w środę wieczorem, spowodowały ofiary wśród mieszkańców zainteresowanych dzielnic, ale minister nie podała numeru w swoim telewizyjnym przemówieniu. Dodał, że rannych zostało około 28 osób, w tym 18 mieszkańców dzielnic, w których doszło do starć.

Około 2500 członków sił bezpieczeństwa wzięło udział w tej operacji odzyskania Cota 905, popularnego obszaru w Caracas. Po dwóch dniach ciężkich strzelanin, w tym ciężkiej broni, wenezuelskie siły bezpieczeństwa w piątek zaatakowały cztery „barrio”, czyli dzielnice robotnicze, będące w rękach tych gangów, których przywódcy uciekli. W czwartek policja wydała przeciwko nim zawiadomienia o osobach poszukiwanych, w tym media „Al-Kuki”. Obiecała nagrodę w wysokości 500 000 dolarów.

„Jak na wojnie”

To było jak wojna. Chroniliśmy się i czekaliśmy, aż to minie”.Natychmiast powiedział AFP Jesus Rey, 40-letni mechanik mieszkający w sąsiedztwie.

Gang Cota 905 starał się uniemożliwić organom ścigania wkraczanie do dzielnic i zakłócanie ruchu.

Minister wskazał w Świergot Skonfiskowano co najmniej 20 000 sztuk amunicji, trzy wyrzutnie rakiet i 26 karabinów, w tym cztery karabiny szturmowe FAL, cztery karabiny maszynowe, trzy granaty i sześć pistoletów. wspomniany m وذكرja Melendeza. „Znaleźliśmy wojskowy arsenał wojny”, z „inne kraje”Powiedziała w telewizji. Ze swojej strony wiceprezydent Wenezueli Delcy Rodriguez ogłosił aresztowanie trzech podejrzanych „siły paramilitarne” Kolumbijczycy.

Rząd prezydenta Nicolasa Maduro oskarża opozycję, Stany Zjednoczone i Kolumbię o to, że stoją za działaniami tych gangów w celu ich destabilizacji.

Świat z AFP