Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W rosyjskiej telewizji ludzkość jest zaproszona, aby cieszyć się ostatnimi dniami przed nuklearną apokalipsą

Komentator polityczny Maxim Yusin powiedział w NTV, że rosyjski nuklearny „niedźwiedź” nie może przegrać wojny bez zabrania ze sobą reszty świata.

Te oburzające wypowiedzi następują po sobie i są do siebie podobne w rosyjskiej telewizji. Od początku wojny na Ukrainie komentatorzy, którzy regularnie ingerują na planie, nie przerywają serii prowokacji, sugerujących np. porwanie zagranicznych przywódców zmierzających do Kijowa.

Najnowszy fakt: groźby nuklearnej apokalipsy ogłoszone przez Maxima Yusina, felietonistę gazety, w NTV KommiersantMonitorowane i tłumaczone przez dziennikarza BBC Francisa Scarra.

„Wpadamy w wir i nie mogę znaleźć ani jednego scenariusza wyjścia z kryzysu. (…) Ludzie powinni normalnie przeżyć swoje ostatnie dni lub ostatnie tygodnie. Może to wszystko, co mamy. Szkoda by było być pesymistą nasze ostatnie dni na ziemi, powiedział Maxim Yusin.

Rosyjski „niedźwiedź” nuklearny

Kto jest odpowiedzialny za tę sytuację? Dziennikarz dodał, że ludzie Zachodu, którzy „postanowili nas wyeliminować, jeśli wierzyć sytuacji na Ukrainie”. Aby zilustrować swoje myślenie, Maxim Yusin ostatecznie zdecydował się na użycie metafory zwierzęcej.

„Wierzą, że energia jądrowa może pokonać. Ciężko ranny niedźwiedź wyjdzie ze swojego legowiska i umrze powoli. Ale niedźwiedź z pociskami nuklearnymi nie może umrzeć powoli” – wyjaśnił.

Następnie kończymy zdaniem: „Nie chcesz tego (apokalipsa nuklearna, przyp. red.)? A więc kompromis”.

Od wybuchu wojny na Ukrainie Kreml nieustannie wymachuje zagrożeniem nuklearnym, próbując zastraszyć ludzi Zachodu. Władimir Putin wielokrotnie wskazywał, że wykorzysta całą posiadaną broń do obrony ziem rosyjskich.

READ  Emmanuel Macron rencontrera Vladimir Poutine lundi à Moscou