Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce nowa większość głosuje za utworzeniem trzech komisji śledczych przeciwko PiS

W Polsce nowa większość głosuje za utworzeniem trzech komisji śledczych przeciwko PiS

Czy Polacy zobaczą, jak były siłacz kraju Jarosław Kaczyński i ustępujący premier Mateusz Morawiecki odpowiedzą za swoje czyny przed sejmowymi komisjami śledczymi? Czy wyniki tych dochodzeń będą podstawą do podjęcia działań prawnych? Niespodziewane zwycięstwo Sojuszu Demokratycznego pod przywództwem byłego premiera Donalda Tuska w wyborach legislacyjnych 15 października sprawiło, że to, co jeszcze kilka miesięcy temu było nie do pomyślenia, stało się niemal pewne, gdyż mniej więcej 11 grudnia musi on zostać ponownie powołany na to stanowisko. 12.

Czytaj więcej: Wybory w Polsce: Zwycięstwo proeuropejskiej opozycji potwierdzone po przeliczeniu prawie wszystkich głosów

Trzecia opcja p. Jeden z dwóch filarów porozumienia koalicyjnego podpisanego pomiędzy Platformą Obywatelską Zmierzchu (liberałów). (PSL Chłopi i Ruch Centroprawicowy PL 2050), a także Zjednoczona Lewica, która w ramach Sejmu dysponuje zdecydowaną większością 248 z 460 mandatów w Izbie i Senacie. Umowa szczegółowo stwierdza: „Nierówność, którą wszyscy widzieliśmy pod rządami naszych poprzedników, należy nazwać i rozwiązać prawnie. Bez ograniczeń”. [ces] Patologia i przestępczość, sprawiedliwa i praworządna Polska nie może istnieć. »

29 listopada w burzliwej atmosferze Sejm przegłosował utworzenie trzech sejmowych komisji śledczych w sprawach uznawanych za szczególnie symboliczne. W obliczu pandemii Covid-19, w związku z – porzuconym – planem zorganizowania wyborów prezydenckich według metod uznanych za niekonstytucyjne; podsłuchiwanie działaczy opozycji i sędziów przy użyciu oprogramowania szpiegującego Pegasus; Rzekomo przemycał także polskie wizy do Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Osiem lat za długo

„BIS stworzył w swoich usługach system sądowniczy, w którym władza nie podlega żadnemu postępowaniu sądowemuPodkreśla liberalny poseł Dariusz Jonski, który bada sprawy poprzedniej większości. Najpierw należy przywrócić równowagę poprzez mechanizmy parlamentarne, następnie przywrócić niezawisłość sądownictwa i gwarancje niezawisłości sędziom. Chcemy ustanowić odpowiedzialność polityczną w przypadku jawnych przestępstw przed postępowaniem karnym lub sądami państwowymi. [l’équivalent de la Cour de justice de la République]. »

Powinieneś przeczytać 65% tego artykułu. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.

READ  Dostawcy wynajmu samochodów w Polsce: wybory i korzyści