Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W centrum Ziemi odkryto góry pięć razy wyższe od Everestu

W centrum Ziemi odkryto góry pięć razy wyższe od Everestu

Odkrycia, opublikowane 5 kwietnia w Science, mówią nam więcej o górzystych „strukturach” między jądrem Ziemi a płaszczem. (Źródło: Edward Garnero i Mingming Lee, Arizona State University).

Nauka – Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie krajobrazy kryją się pod Twoimi stopami? Gdyby naukowcy wiedzieli, że pod ziemią istnieją warstwy przypominające góry, w środę, 5 kwietnia, w czasopiśmie Nature opublikowano nowe badanie nauki Ujawnia zaskakujące szczegóły dotyczące regionu między płaszczem a rdzeniem Tyr. Dzięki zdjęciom sejsmicznym na dużą skalę naukowcy byli w stanie to odkryć „Struktury” Według raportów może osiągnąć wysokość pięciokrotnie wyższą od Everestu Koreański.

Zespół naukowców zbadał jeden z najdziwniejszych zakątków Ziemi, który znajduje się ponad 2900 kilometrów pod naszymi stopami i nazywa się „pierwotna granica płaszcza”. Reprezentuje przejście między warstwą pod cienką skorupą planetarną, na której żyjemy, a jądrem, najbardziej wewnętrzną częścią naszego wszechświata, definiującą media Interesująca inżynieria.

starożytne dno morskie

Chociaż jądro Ziemi jest zbyt głębokie, aby można je było badać bezpośrednio, naukowcy mogą je przeniknąć za pomocą fal sejsmicznych generowanych przez trzęsienia ziemi. Fale te zwalniają i przyspieszają, gdy przechodzą przez różne warstwy naszej planety o różnych i subtelnych cechach Wice. Mechanizm ten umożliwia w szczególności wykrycie słynnego „Struktury” ukryte w głębinach, zwane także ULVZ (Strefy bardzo niskiej prędkości Wlać „Strefy Bardzo Małej Prędkości”), Ponieważ fale pozornie zwalniają, gdy przez nie przechodzą.

Dzięki danym sejsmicznym zebranym na Antarktydzie naukowcy pod kierunkiem Samanthy Hansen, geofizyki z University of Alabama, odkryli: „Rozległy i zmienny ULVZ wzdłuż granicy rdzeń-płaszcz”.

Dla badaczy ujawnia to kilka tajemnic dotyczących tej głębokiej warstwy Ziemi: ULZV mogły znajdować się na dnie oceanu w czasach dinozaurów. Wtedy zapadłyby się głęboko w ziemię przez subdukcję (Proces płatności a płyta tektoniczna pod inną płytą o mniejszej gęstości (ed).

READ  Google Messages w końcu się rusza, by zwabić Cię bardziej niż iMessage i iPhone

rolę w ewolucji pola magnetycznego

„Obecność ULVZ wzdłuż granic rdzenia Ziemi została rozpoznana w kilku poprzednich badaniach, więc wiedzieliśmy, że takie struktury były obecne w dolnym płaszczu”.— powiedziała Samantha Hansen w e-mailu do mediów Płyta główna. „Myślę jednak, że najbardziej uderzyło mnie bogactwo tych struktur (…)”, Kontynuowałem.

Ale te odkrycia są nie tylko ważne dla zrozumienia struktury stratygraficznej Ziemi, ale także pozwalają nam lepiej zrozumieć aktywność geofizyczną jądra Ziemi. Ten rdzeń jest dla nas niezbędny, ponieważ zasila pole magnetyczne naszej planety, blokując w ten sposób szkodliwe promieniowanie słoneczne i stabilizując atmosferę. Media dodają, że te podziemne struktury mogą również odgrywać rolę w działaniach geologicznych i wulkanicznych na powierzchni. Koreański.

Dla Samanthy Hansen te regiony ukryte w głębinach Ziemi wpływają na nasze życie na powierzchni na niezliczone sposoby. I dlatego planuje sprawdzić ULVZ dzięki nowym czujnikom i bardziej złożonym modelom geofizycznym.

Zobacz także na Jeśli masz wpis:

Ta „masywna” czarna dziura odkryta przez NASA pokonuje odległość między Ziemią a Księżycem w 14 minut

To nowe zdjęcie Jamesa Webba zostanie użyte do autopsji gwiazdy