Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Val Dois. Saint-Ouen-l’Aumône. Gimnazjum im. Madeleine-Pauliaca, wszechsport w okolicy

Gimnazjum im. Madeleine-Pauliac zostało otwarte po kilku miesiącach działalności. Koszt: około 2 mln euro. (© Miasto Facebook Saint-Ouen-l’Aumône)

Saint-Ouen-l’Aumône (Val d’Oise) przedstawiła się jako nowe narzędzie w serwisie Sporty. wszystkich sportów. W sobotę 9 października 2021 r. A Gimnazjum im. Madeleine-Polyak Otworzył się po kilku miesiącach pracy.

Całkowity koszt około 2 milionów euro, z czego 300 000 euro jest subsydiowane przez państwo, 240 000 euro przez Ministerstwo Val d’Oise i wreszcie 915 000 euro przez wspólnotę aglomeracji Cergy – Pontoise.

Umrzeć za Francję

Ta hala sportowa znajduje się w pobliżu dzielnicy Chennevières i nie nosi nazwy Madeleine Poliac Przypadkowo. Madeleine Poliac, lekkoatletka, lekarz wojskowy ruchu oporu, która zginęła za Francję w Polsce podczas misji wojennej w lutym 1946 roku, jest jedną z tych kobiet, które naznaczyły swój czas i wspomnienia.


Jej imię zostało wybrane w listopadzie 2020 roku przez Saint-Ouennais wśród czterech postaci kobiecych, które wyróżniły się w świecie sportu amatorskiego lub zawodowego. z wyrzutnika płyt Micheline Ostermayr Mija rowerzystę Lily Jej Parzysty Mary Paradis, pierwsza kobieta, która pokonała Mont Blanc.

Sportowy blask kobiet

Poprzez ochrzczenie ostatniego gimnazjum w Saint-Ouen-l’Aumône Madeleine-Pauliac gmina aglomeracji Cergypontaine chciała „wysłać silny sygnał młodzieży z Saint-Ouen. Podkreślenie sportu i uczczenie pamięci o jednej z nich to sposób na rozjaśnienie kobiecego sportu. Z dala od kompleksu sportowego, to otwarcie jest częścią szerszej ambicji ożywienia sportu dla wszystkich w Saint-Ouen l’Aumône. „

Gimnazjum będzie nowym domem dla lokalnych drużyn piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki, które w końcu będą miały odpowiednie boisko.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny? Pamiętaj, że możesz podążać za La Gazette du Val d’Oise w obszarze Mon Actu. Wystarczy jedno kliknięcie, a po rejestracji znajdziesz wszystkie wiadomości o swoich ulubionych miastach i markach.

READ  Zwycięzca Caleb Ewan w wyścigu sprinterskim piątego etapu wiatrakowca