Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uważaj, to niewykrywalne złośliwe oprogramowanie zamieni twoje życie w piekło

Złośliwe oprogramowanie instaluje się na urządzeniu za pomocą pirackiego oprogramowania, a następnie instaluje inne złośliwe oprogramowanie, dzięki czemu jest niewykrywalne dla programu Windows Defender.

Od początku kryzysu zdrowotnego rośnie liczba oszustw i innego złośliwego oprogramowania. Zdaj sobie sprawę: jeden z telefonów komórkowych zEmmanuel Macron Podobno sam był celem złośliwego oprogramowania o nazwie Pegasus w mroczny związek Szpiegostwo globalne.

Kiedy nie chodzi o szpiegowanie głowy państwa, niektóre złośliwe oprogramowanie ma skromniejsze, ale wręcz złośliwe narzędzie, które czasami próbuje ukraść Twoje dane osobowe, a nawet opróżnić konto bankowe.

Jeśli korzystasz z komputera z systemem Windows, najlepiej uważaj na to szczególnie złośliwe i niebezpieczne złośliwe oprogramowanie, ponieważ jest ono specjalnie przeznaczone do instalowania na komputerze innego złośliwego oprogramowania… tak bardzo, że nie można go wykryć.

jego nazwa Mozaika Loaderi ostrzega, że ​​jeśli nie będziesz ostrożny, może Ci to zaszkodzić Bitdefender mam pirackie wiadomości. Mówi się, że to złośliwe oprogramowanie ma bardzo specyficzny i nieco złożony sposób działania, który pozwala mu dowolnie instalować inne złośliwe oprogramowanie na twoim urządzeniu.

MosaicLoader jest zwykle ukryty w pliku instalacyjnym pirackiego oprogramowania. Po zainstalowaniu złośliwe oprogramowanie dekompresuje dwa pliki wykonywalne: appsetup.exe A prun.exe. Dzięki temu może wykluczyć wybrane oprogramowanie z sieci Windows Defender. Następnie MosaicLoader instaluje inne złośliwe oprogramowanie z listy adresów URL, uważając, aby było niewykrywalne.

Skąd wiesz, że jesteś zarażony?

Aby nie zarazić się MosaicLoaderem porady udziela Bitdefender To proste: nie instaluj pirackiego oprogramowania, w tym miejscu znajduje się malware.

Jeśli jest już za późno, aby zastosować się do tej porady, wiedz, że zawsze możesz sprawdzić, czy jesteś zainfekowany MosaicLoader, przechodząc do rejestru Windows Defender i szukając następujących wyjątków:

„HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows DefenderExclusionPaths”, „HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows DefenderExclusionExtensions”, „HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows DefenderExclusionProceses”.