Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

USA: 80% jeleni pozytywnych na Covid-19, czy jest to nowy rezerwuar wirusa?

Czy po nietoperzach i norkach jeleń jest nowym rezerwuarem Covid-19? Według amerykańskiego badania zidentyfikowanego przez pogłosTe zwierzęta są coraz bardziej dotknięte wirusem. Chociaż tylko jedna trzecia uzyskała wynik pozytywny na SARS-CoV-2 między kwietniem a grudniem 2020 r., między listopadem 2020 r. a styczniem 2021 r. było to ponad 80%.

„To pierwszy bezpośredni dowód na obecność SARS-CoV-2 u wolno żyjących gatunków, a nasze odkrycia mają ważne implikacje dla środowiska i długoterminowego przetrwania wirusa”.Suresh Kochipudi, współautor badania i profesor medycyny weterynaryjnej i nauk biomedycznych na Uniwersytecie Pensylwanii, powiedział w oświadczeniu.

W tym badaniu, które nie zostało jeszcze przesłane do recenzji, naukowcy przetestowali 300 jeleni wirginijskich w stanie Iowa podczas szczytu skażenia Covid-19 u ludzi w 2020 roku. „Odkryliśmy, że 80% próbek pobranych od jeleni w grudniu dało wynik pozytywny na SARS-CoV-2, co jest stosunkowo pozytywnym wskaźnikiem około 50 razy wyższym niż w przypadku szczytowej infekcji u ludzi w tym czasie”.I Indyk Suresh Kochibody.

Po zsekwencjonowaniu autorzy badania odkryli kilka wariantów, które były zgodne z tymi, które zidentyfikowano również u ludzi. Według nich jelenie zostały skażone przez człowieka, a największy szczyt zanieczyszczenia przypada na okres polowań. Wtedy jelenie zanieczyszczają się nawzajem.

Zaniepokojeni tymi odkryciami naukowcy twierdzą, że obawiają się, oprócz skażenia innymi gatunkami, efektu odbicia u ludzi, jak to miało miejsce w przypadku norek hodowlanych. W wirusie mogą wystąpić inne mutacje. Dla naukowców twórz „Wiele pilnych środków” Ważny „Aby monitorować rozprzestrzenianie się wirusa u jeleni, a tym samym zapobiegać dalszemu zanieczyszczeniu ludzi.

READ  „Miałem udar z powodu wrodzonej wady serca”