Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uroczystość kontynuowana jest koncertem na to wydarzenie

Jubileusz Elżbiety II. Jubileusz królowej Elżbiety II kończy się w ten weekend. Z okazji 70-lecia panowania króla na sobotnim koncercie wystąpi kilku artystów.

  • Jubileusz królowej Elżbiety II, który świętuje 70 lat jej panowania, trwa do dziś.
  • W najbliższą sobotę 4 czerwca od godz. Wśród oczekiwanych artystów: Elton John, Ed Sheeran Albo nawet Andrea Bocelli.
  • W sobotę odbędzie się również wyścig konny, derby Epsom Down. Ale królowa nadal odpoczywa w zamku Windsor i nie bierze udziału w wyścigach konnych.
  • Podczas gdy nieobecność Elżbiety II z powodu jej stanu zdrowia podczas mszy w katedrze św. Pawła była szeroko komentowana, w centrum uwagi znalazła się Książę Harry i jego żona Megan, którzy są z powrotem razem z innymi członkami rodziny królewskiej. Od czasu opuszczenia Kalifornii wnuk królowej i jego żona zrzekli się królewskich przywilejów i obowiązków reprezentacyjnych.
  • Do niedzieli 5 czerwca zaplanowano wiele uroczystości, a rodzina królewska zaplanowała budżet w wysokości 33 milionów euro (28 milionów funtów) na wszystkie uroczystości.

zdjęcia jubileuszowe 2022

Relacja na żywo

14:02 – Ważna organizacja wokół uroczystości

Z okazji tego platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II korona nie wahała się zaplanować wielu uroczystości królewskich. Na liście zaplanowano ponad 200 000 wydarzeń, ogłoszono miliony uczestników. W The Trooping the Color, Salut aux couleurs dzisiejszego ranka, schwytano 1500 żołnierzy, którym towarzyszyło 400 muzyków i 250 koni, którzy otworzyli uroczysty bal. Artyści przez cały weekend tłoczą 10 tys., a świątecznych obiadów będzie dziesiątki tysięcy. Niedbalstwem byłoby zapomnieć o 124 pociskach artyleryjskich wystrzelonych w ciągu dnia, co wystarczyło, aby uczcić oficjalne urodziny Elżbiety II, urodzonej 21 kwietnia, ale także jej koronację 2 czerwca 1953 roku.

13:06 – Program obchodów w sobotę 4 czerwca

Tego popołudnia, trzeciego dnia obchodów platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II, odbędzie się słynny wyścig konny zwany Epsom Down Derby pod nieobecność Jej Królewskiej Mości 96-latki ze względu na jej stan zdrowia. uważane za kruche. Na zakończenie dnia kilku artystów weźmie udział w koncercie w Pałacu Buckingham.

Czytaj więcej

Termin „jubileusz” jest powszechnie używany w odniesieniu do ważnej daty, w której obchodzone jest ważne wydarzenie lub postać. Słowo to jest już w Biblii i jest używane w odniesieniu do „specjalnego roku”. Jubileusz Królowa Anglii, znaczenie jest bardziej restrykcyjne: mówimy o jubileuszu obchodów organizowanych na cześć panowania brytyjskiego, na pewien okres panowania. Gdy monarcha osiąga 25 lat rządów, Brytyjczycy organizują srebrny jubileusz, w wieku 50 lat to złoty jubileusz, w wieku 60 lat to jubileusz diamentowy, w wieku 70 lat to jubileusz platynowy.

Królowa Anglii, filar brytyjskiej rodziny, jest z pewnością najsłynniejszym monarchą na świecie. Jest zdecydowanie pierwszą monarchinią Wielkiej Brytanii, która osiągnęła taki poziom, wiedząc, że w Europie najdłużej panował francuski król Ludwik XIV, który rządził 72 lata. Okres, który Elżbieta II może wkrótce przekroczyć. Aby uczcić ten przepis, kilkakrotnie organizowano jubileusze.

Złoty jubileusz był pierwszym dla królowej Elżbiety II. Międzynarodowa impreza zorganizowana w 2002 roku z okazji 50-lecia jego panowania. Jubileusz upłynął pod znakiem dużej liczby popularnych wydarzeń w całym Londynie w czerwcu tego samego roku, uzupełnionych wydarzeniami w Rzeczypospolitej. Królowa uczestniczyła we wszystkich oficjalnych uroczystościach ze swoim zmarłym mężem, księciem Filipem, księciem Edynburga. Przez cały rok para królewska przejechała ponad 64 373,76 kilometrów na Karaiby, do Australii, Nowej Zelandii, a następnie po Wielkiej Brytanii, zanim zakończyła tę trasę wizytą w Kanadzie.

Następnie w 2012 roku Wielka Brytania obchodziła Diamentowy Jubileusz Elżbiety II z okazji 60-lecia jej panowania. Wydarzenie to miało charakter międzynarodowy: zgodnie z tradycją jubileuszową w różnych krajach Rzeczypospolitej przyznawany jest „Medal Jubileuszowy”, wykonany z diamentów, obchodzone są święta państwowe i organizowane są publiczne manifestacje. Dla informacji, królowa Wiktoria była jedyną królową w historii Wielkiej Brytanii, która obchodziła diamentowy jubileusz w 1897 roku. Tym razem, w 2022 roku, platynowy jubileusz królowej Elżbiety upamiętni 70 lat jej służby. Planowane są również uroczystości.

Platynowy jubileusz Elżbiety II rozpoczyna się w czwartek 2 czerwca o godzinie 10 czasu londyńskiego, 70 lat po dniu po koronacji królowej Anglii. Cztery dni obchodów rozpoczną się tradycyjną ceremonią siły koloruparada wojskowa, która zgromadzi ponad 1400 żołnierzy, 200 koni i 400 muzyków, według Oficjalna strona Korony Brytyjskiej. Parada wyruszy z Pałacu Buckingham i dołączy do Horseguards Parade, gdzie członkowie rodziny królewskiej dołączą do procesji konno lub w powozie.

Czym byłoby przyjęcie królewskie bez oświetlenia latarni? 2 czerwca podmioty Wspólnoty Narodów będą świadkami błyskawicy Platynowe latarnie jubileuszowe. W królestwie Elżbiety II zapali się ponad 1500 świateł. Stolice Wspólnoty Narodów po raz pierwszy zapalą swoje latarnie, a od godziny 21:00 na 21-metrowym drzewie w Buckingham.

Ale obchody jubileuszu na tym się nie kończą. piątek, 3 czerwca Ceremonia odbędzie się w katedrze św. Pawła, w centrum Londynu. Nabożeństwo dziękczynne będzie hołdem złożonym „długim rządom” królowej. Resztę dnia poświęcimy drugiemu rozdziałowi tego jubileuszu: 150 narodowych skarbów ma być „oznaczonych”, aby „podkreślić rozwój kreatywności oraz kultury brytyjskiej i Wspólnoty Narodów podczas panowania królowej”, jak opisano cześć magazynku. Z czego będzie się składać ta druga procesja? Przede wszystkim osoby ze społeczeństwa obywatelskiego, czyli 2500 wolontariuszy i ogół społeczeństwa, „w tym 99-latek”. Ten korowód zaprezentuje „ważne momenty w nurtach muzycznych, stylach tanecznych i kostiumach, które charakteryzowały dziesięciolecia”.

W sobotę 4 czerwca impreza będzie kontynuowana jednym z najbardziej prestiżowych wyścigów konnych na świecie, Derby Epsom Downs. Członkowie rodziny królewskiej bardzo ściśle związani z tą praktyką muszą uczestniczyć. To będzie pracowity dzień, gdyż zwieńczeniem jubileuszu, po południu w Pałacu Buckingham, odbędzie się wielki koncert, transkrybowany na żywo i zorkiestrowany przez BBC. Oczekiwane międzynarodowe gwiazdy: Wydarzenie jest duże, więc Brytyjczycy powinni przesłać swoje zgłoszenia w nadziei na udział po losowaniu.

Gdyby ten jubileusz miał się kiedyś skończyć, jako datę zamknięcia wybrano niedzielę 5 czerwca. Będzie oznaczony jako tradycyjny Wielki Jubileuszowy LunchChwila przyjaźni między sąsiadami. Każdy jest zaproszony do dzielenia się posiłkiem, jak chce, z myślą o dzieleniu się i hojności. Platynowy budyń należy szanować i podawać na wielu stołach. Nagradzane ciasto w konkursie kulinarnym Crown’s Amateur Cooking Contest to zwijana bułka z biszkoptu, marmolady, kremu cytrynowego, biszkoptów migdałowych, coli mandarynki, pomarańczy i wiórków czekoladowych. Po tym wspaniałym posiłku na ulicach Londynu wokół centrum handlowego odbędzie się ostatnia, jubileuszowa parada. Oczekuje się, że udział w nim weźmie ponad 5000 artystów Konkurs Platynowego Jubileuszu Według Visit Britain połączy „sztukę ulicy, teatr, muzykę, cyrk, karnawał i modę”. Aby uczcić królową Elżbietę i jej miłość do zwierząt, grupa dwudziestu lalek Corghis, ulubionego psa królowej, przechadza się z paradą artystów. Powinniśmy też zobaczyć różne przedstawienia koni, drugą pasję króla.

Kim są śpiewacy, którzy uczestniczyli w koncertach jubileuszowych Elżbiety II?

Dwuipółgodzinna impreza odbędzie się w pobliżu Pałacu Buckingham w sobotę 4 czerwca, po raz kolejny z okazji jubileuszu platyny Elżbiety II. Z BBC na czele, „Platinum Concert” będzie transmitowany na żywo przez anteny brytyjskiego kanału. W mistrzów festynu wcielą się animatorzy Kirsty Young i Roman Kemp, którzy z kolei przedstawią śpiewaków, którzy wystąpią na trzech dostępnych scenach: Diana Ross, Duran Duran, Sir Rod Stewart, Alicia Keys, Hans Zimmer, Andrea Bocelli, Mabel, ale także brytyjski nominowany do Eurowizji 2022 Sam Ryder. Widzowie będą mogli również docenić talent Eltona Johna do nagranego występu i transmisji podczas koncertu. Jednym z najbardziej oczekiwanych wokalistów tego platynowego jubileuszu jest nikt inny jak Ed Sheeran. A brytyjski artysta, który pod koniec kwietnia powiedział, że jest „dumny z udziału w uroczystości”, wystąpi w Pałacu Buckingham na zakończenie czterodniowego jubileuszu platyny.

Wystawy o królowej Anglii

Dla uczczenia tego wyjątkowo długiego panowania zaplanowano również kilka wystaw. Zorganizowana przez Royal Collection Trust i odbędzie się niedługo po tym jubileuszowym tygodniu: Od 7 lipca do 26 września 2022 roku w zamku Windsor odbędzie się wystawa poświęcona wstąpieniu królowej na tron. W dniach 22 lipca – 2 października 2022 obejrzy swoją koronację po raz ostatni: odbędzie się ona w komnatach reprezentacyjnych Pałacu Buckingham. Wreszcie Szkoci będą mogli na nowo odkryć wszystkie kostiumy, które nosiła królowa podczas poprzednich jubileuszy w Holyrood House w Edynburgu, od lipca do września 2022 roku.

Problemy zdrowotne królowej Anglii

Jeśli obchody zapowiadają się liczne i radosne, na tablicy pojawia się cień: królowa Anglii nie będzie mogła uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach. 96-letnia Elżbieta II ma problemy ze zdrowiem. Od czasu hospitalizacji w październiku 2021 r. porusza się z laską i w ostatnich miesiącach ograniczyła swoje publiczne występy. Dlatego jej lekarze zalecili, aby priorytetowo potraktowała wygodę: w rzeczywistości nie byłaby w stanie śledzić całego tego bardzo pracowitego programu, nawet gdyby była obecna na balkonie pałacu królewskiego, by śledzić barwną drużynę w ten czwartek.

Wyjątkowy prezent podarowany przez Emmanuela Macrona Elżbiecie II z okazji jej jubileuszu

Wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowy prezent. Aby uczcić 70. rocznicę Elżbiety II, Emmanuel Macron wysłał mu wyjątkowy prezent. Ujawniono również, że Prezydent RP podarował królowi konia z Gwardii Republikańskiej Mecz w Paryżu. To jest Fabuleu de Maucour, „główny koń kawalerii pułku”. Dodatkowo, w środę, 1 czerwca, królowi podarowano siodło i biegacza Gwardii Republikańskiej. Należy pamiętać, że Emmanuel Macron nie będzie obecny na uroczystościach w Anglii, ale w czwartek ponownie zapali pochodnię Nieznanego Żołnierza na cześć ambasadora Wielkiej Brytanii we Francji.

READ  Kierowca Kamil Pawłowski wygrywa finał Ferrari Esports Series