Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Umowa Polska – Niemcy – Węgry, uniknięcie weta wobec unijnego planu prowokacji?

Warszawa dmucha w budżet i Plan naprawy Unia Europejska, Polska i Węgry do tej pory grały w spoilery. Wicepremier Jarosław Kovin mówił prasie o „porozumieniu w sprawie trójkąta Warszawa-Berlin-Budapeszt”. Pomoże to uniknąć Zapobiegawczy Z Polska A Węgry w sprawie budżetu UE i planu naprawy. „Czekamy na ostateczne potwierdzenie” – nalegał ambasador Niemiec w Brukseli.

Polska i Węgry sprzeciwiają się nowemu europejskiemu mechanizmowi, który uznają arbitralnie za naruszenie prawa (niezależny wymiar sprawiedliwości, polityka antykorupcyjna itp.) W celu wyłudzenia funduszy europejskich. „Według delegacji polskiej i węgierskiej powody, dla których Polska i Węgry przyjęły inne stanowisko niż inne państwa członkowskie UE, praktycznie zniknęły” – powiedział Govin, lider niewielkiej partii związanej z Nacjonalistycznymi Konserwatystami na rzecz Prawa i Sprawiedliwości (PICS ). .

Czytaj więcej – Według Georgesa Sorosa przetrwanie UE jest zagrożone

„Takie jest stanowisko prezydencji niemieckiej zgodne ze stanowiskiem Polski i Węgier, ale oczywiście porozumienie Rady Europy wymaga konsensusu” – dodał Govin, odmawiając przyjęcia czegokolwiek. Ujawnij szczegóły. „Na razie istnieje porozumienie w sprawie trójkąta Warszawa-Berlin-Budapeszt. Mam nadzieję, że zostanie ono rozszerzone na pozostałe 24 europejskie stolice” – powiedział podczas szczytu w czwartek i piątek.

Zapisz się do newslettera naszych firm i rynków

Wcześniej tego dnia w Warszawie premier Węgier Viktor Orban mówił o „dużej szansie” na porozumienie, oczekując „polsko-węgierskiego zwycięstwa”. Polski premier Matteo Moraweki powiedział we wtorek, że jego kraj jest „gotowy na kilkumiesięczne rozmowy, ale także gotowy do przyjęcia prowizorycznego budżetu”, gdyby Warszawa była zmuszona odmówić europejskim planom.

Czytaj więcej – Gold: Polska kupuje 100 ton i staje się największym nabywcą na 2019 rok!

Niemcy, rotacyjny prezydent UE, oświadczyły we wtorek, że spodziewają się rozwiązania „w ciągu najbliższych kilku godzin lub dni” w celu obalenia węgierskiego i polskiego weta, które UE uważa za „nieodpowiedzialne” i blokuje obecny plan naprawy. Jeśli negocjacje się nie powiodą, Komisja Europejska zapowiedziała, że ​​będzie pracować nad alternatywnymi opcjami, aby zezwolić na plan naprawy bez zgody obu rebeliantów.

READ  „Wszyscy jesteśmy Ukraińcami”, zaczyna polska gazeta