Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukryta praca i fałszywe rachunki: malarze wyprali miliony euro

Oszustwo na dużą skalę zostało wykryte przez śledczych z Centralnego Urzędu ds. Zwalczania Poważnych Przestępstw Finansowych (OCRGDF). Według doniesień, w środę, 15 grudnia, w Paryżu, pięć osób w wieku od 24 do 25 lat zostało oskarżonych o tajną pracę i pranie brudnych pieniędzy w zorganizowanym gangu. Paryski. Za pomocą oszukańczego systemu płacenia rachunków wypraliby co najmniej kilkadziesiąt milionów euro.

Alarm został wystosowany we wrześniu ubiegłego roku przez człowieka, który specjalizuje się w otwieraniu firm. Przez kilka miesięcy członkowie społeczności indyjsko-pakistańskiej prosili go o otwarcie biznesu. „I regularnie w gazetach, nad nazwiskami różnych reżyserów, te same zdjęcia są poddawane recyklingowi”, identyfikuje po parysku jako źródło zbliżone do akt.

>> Przeczytaj także – Pranie brudnych pieniędzy: historyczna rozprawa policyjna, zidentyfikowanie 18 000 „mułów pieniężnych”!

Śledczym udało się zidentyfikować szefa sieci, szefa sześciu firm farbiarskich i czyszczących oraz czterech wspólników. Udało im się stworzyć montaże wokół prawdziwych firm budowlanych. Otrzymane pieniądze trafiały na konta fikcyjnych firm, które wystawiały fałszywe faktury. Następnie pieniądze trafiały na różne konta za granicą przed powrotem do Francji i były wypłacane w gotówce. Za te pieniądze wypłacano pensje robotników, bez żadnych składek od pracodawcy.

>> Przeczytaj także – Pranie brudnych pieniędzy w związku z odnawianiem energii: cztery akty oskarżenia

W sumie wykryto około 37 firm taksówkarskich, 85 specjalistycznych kont bankowych i 107 kont indywidualnych. Jeśli chodzi o przelewy, przechodziły one przez konta w Hiszpanii, Włoszech, Polsce i na Litwie. Niektórzy z aresztowanych podejrzanych byli już znani sądom pod zarzutem ukrywania kradzieży, pracy podziemnej i zorganizowanego oszustwa gangów. Policja skonfiskowała 335 000 euro. Szef siatki, zatrzymany w Nanterre, przyznał się do faktów.

READ  Powołanie Przewodniczącego Rady Dyrektorów HBCE