Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraińska armia obiecuje, że „wkrótce wykorzysta” wyczerpanie sił rosyjskich w Bachmucie

Zdjęcie na okładce: Ukraińscy żołnierze w drodze do Bachmutu we wschodniej Ukrainie, 22 marca 2023 r. Ares Messines/AFP

  • Bezpieczeństwo jądrowe ukraińskiej elektrowni w Zaporożu (południowy wschód) w A „stan niestabilny”I Dyrektor generalny Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej Rafael Grossi ostrzegł w środę 22 marca, że W komunikacie prasowym. Według organizacji, „Ostatnia awaryjna linia energetyczna” Z fabryki uszkodzony 1 rok temukażdy Marsz i odpoczynek „Nieaktywny i w naprawie”. Pozwala mu jednak w ostateczności zapewnić bezpieczeństwo jądrowe i ochronę jądrową, w szczególności poprzez chłodzenie swoich reaktorów.
  • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odwiedził w środę okolice Bachmutu, Ognisko frontu i symbol ukraińskiego ruchu oporu na wschodzie kraju. Obiecał militarne zwycięstwo nad Rosją „terrorysta”dzień po wezwaniu do pokoju przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga bez perswazji ze strony Moskwy.
  • W środę Rosja wystrzeliła przeciwko Ukrainie 21 irańskich dronów Shahed-136/131. Ukraińskie Siły Powietrzne, które twierdzą, że zestrzeliły 16, poinformowały, że operacja rozpoczęła się na krótko przed północą, w nocy z wtorku na środę.
  • Osiem osób zginęło, a siedem innych zostało rannych we wsi Rżyszów, około 80 km na południe od Kijowa. Zgodnie z postem ukraińskich służb ratowniczych podczas strajku dronów, który wycelował w szkołę zawodową w nocy z wtorku na środę.
  • W innym nalocie zginęła co najmniej jedna osoba, a 34 innych, w tym troje dzieci, zostało rannych. Według służb ratowniczych, kiedy „Dwie rosyjskie rakiety” Uderzył w budynek mieszkalny w Zaporożu, Na Bliskim Wschodzie – wynika z najnowszego raportu ukraińskiego MSW.
  • Rosja ze swojej strony to potwierdziła „gorset” śr. atak dronów morskich na Sewastopol, Główny port rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na południu Krymu.
  • Chiny nie w tym momencie „linia przekroczona” Aby dostarczyć broń wojenną do Rosji, W środę Stany Zjednoczone potwierdziły, że ostrzegały Pekin w tej sprawie.
  • W Hadze legislatura MTK potępiła go w środę ” grozić „ z Rosji przeciwko członkom Międzynarodowego Trybunału Karnego po tym, jak wydał on nakaz aresztowania Władimira Putina za zbrodnię wojenną „wygnać” ukraińskich dzieci.
READ  Nowy wariant odkrywany w coraz większej liczbie krajów, Światowa Organizacja Zdrowia obawia się „wyjątkowo wysokiego ryzyka” w skali planety

Znajdź nasz wczorajszy live klikając w ten link.

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty o wojnie na Ukrainie

deszyfrowanie. Xi i Putin dramatycznie potwierdzili swój sojusz przeciwko Zachodowi

raportowanie. Złamana pasja „Da Vinci” i Aliny

chroniczny. Sylwia Kaufman: Pomaganie rosyjskim demokratom na uchodźstwie w organizowaniu się leży w interesie Europejczyków.

analiza. Jak międzynarodowy wymiar sprawiedliwości zmienił Władimira Putina w pariasa?

realistyczny. LFI wątpi w skuteczność międzynarodowego nakazu aresztowania Władimira Putina

pas startowy. Badacz Nathan Alan Lee: „Inwazja Rosji na Ukrainę była siłą napędową polskiej partii rządzącej”

realistyczny. Światowe odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania