Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraina jest bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek w obliczu rosyjskiej mobilizacji

Ukraina jest bardziej zdeterminowana niż kiedykolwiek w obliczu rosyjskiej mobilizacji

Ironiczny i czarny humor

Odnosząc się do jednoznacznych gróźb Kremla, by odwołać się do rozwiązania nuklearnego, Zełenski „nie wierzy, że ta broń zostanie użyta, a świat na to nie pozwoli”, pozostaje jednak ostrożny, ponieważ „jutro Putin będzie mógł powiedzieć: oprócz Ukrainy chcemy części Polski, bo inaczej użyjemy broni jądrowej” – kontynuował Zełenski, który zauważył, że armia ukraińska będzie kontynuować kontratak, by wyzwolić ziemie zajęte przez Rosję. W Kijowie wielu urzędników używało ironii i czarnego humoru skomentować lekkomyślny pośpiech urzędników Kremla.

«210mi W dniu wojny trzydniowej na Twitterze napisał na Twitterze doradca prezydenta ds. komunikacji Michajło Podolak. Rosjanie, którzy domagali się ostatecznego zniszczenia Ukrainy, otrzymali: mobilizację, zamknięcie granic, zamrożenie kont bankowych i pozbawienie wolności za opuszczenie jej. Wszystko zawsze idzie zgodnie z planem, prawda? »

Minister obrony Ołeksij Reznikow ogłosił boom w produkcji samochodów Moskwicza, średnio 300 tys. samochodów rocznie, a każdy samochód stanowił rekompensatę dla rodziny zamordowanego żołnierza. ” [Voilà] Wartość życia i wsparcie dla gospodarki Rosji” – dobitnie napisał na Twitterze Reznikow.

Rosyjskie jednostki elitarne zniszczone

Anatolij Sztrelits, bloger, publikuje mem na Telegramie z ciężarówką przewożącą jego przyczepę o numerze 355 000: konwój „Grouz-200” zgłosił śmierć żołnierzy z frontu, a 55 tys. rząd plus 300 tys. dla nowo zmobilizowanych. Wielu Ukraińców kwestionuje zainteresowanie Kremla wysłaniem na front 300 tys. niewyszkolonych rezerwistów.

„Ta mobilizacja jest przyznaniem się do ich porażki, jest wezwaniem do śmierci dla 300 000 ludzi”.