Ugo Humbert z Messina awansował do półfinału w Bazylei

opublikowany

TenisUgo Humbert z Messina awansował do półfinału w Bazylei

Ugo Humbert (28. zawodnik świata) zakwalifikował się do półfinału tenisowych mistrzostw Basel 500, pokonując Szwajcara Dominika Strickera (96) 6:4, 2:6, 6:2.

Tydzień wielkiego Szwajcara Humberta (25 l.) trwa: w sobotę rozegra jedenasty półfinał w swojej karierze przeciwko Polakowi Hubertowi Hurkaczowi (jedenasty), który pokonał Holendra Talona Grikspor 6:7 (8/6) , 6. -4, 6-4. .

Francuz, który po upadku na tym etapie w Pekinie i turnieju Masters 1000 w Szanghaju po raz trzeci z rzędu dotarł do ćwierćfinału, wygrał pierwszego seta mocnym wynikiem 6:4. Potem uspokoił się i pozwolił przeciwnikowi wygrać drugiego seta 6:2.

Humbert zamierza dotrzeć do swojego pierwszego finału w 2023 roku

Wspaniale otrząsnął się w trzecim secie, podczas którego zadawał kolejne ciosy, szybko potrafił przełamać serwis Strickera, po czym w godzinę i 56 minut zwyciężył 6:2 nad serwisem przeciwnika.

Już w tym sezonie w półfinałach w Newport i Atlancie Humbert będzie próbował dostać się do swojego pierwszego finału w 2023 roku, mając nadzieję na dopisanie do swojego rekordu czwartego tytułu.