Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

UE „nakłania Rosję do ponownego rozważenia swojej decyzji”

Zboże nie będzie dziś transportowane na Morzu Czarnym

Wspólne Centrum Koordynacyjne (JCC), które jest odpowiedzialne za nadzorowanie międzynarodowej umowy zezwalającej na eksport ukraińskiego zboża, ogłosiło wczoraj w nocy, że nie „wspólna umowa” [n’avait] Znaleziony w CCC w związku z ruchami wyjścia i wejścia statków towarowych 30 października.”. Wczoraj Moskwa, powołując się na nocny atak ukraińskich dronów Na swoich statkach na Morzu CzarnymA Zostaw komentarz Swój udział w porozumieniu podpisanym 22 lipca w Stambule.

Rada Współpracy Celnej, w skład której wchodzą delegaci z Rosji, Ukrainy, Turcji i ONZ w Stambule, precyzuje, że została notyfikowana przez Rosję „Obawy dotyczące bezpieczeństwa ładunku” I przekazane delegacji tureckiej i ukraińskiej. Ankara nie odpowiedziała oficjalnie od tego ogłoszenia.

Dziewięć statków towarowych skorzystało w sobotę z szlaku morskiego na Morzu Czarnym i „Ponad tuzin innych” Są gotowi zrobić to samo w obu kierunkach, określonych przez Centrum, które nadzoruje właściwą realizację Konwencji. Przewiduje to w szczególności inspekcję statków towarowych korzystających z Bosforu w obu kierunkach, pustych i załadowanych, przez pięć zespołów składających się z rosyjskich inspektorów, dwóch Ukraińców, dwóch Turków i delegatów ONZ.

Ukraina od początku miesiąca krytykuje wolne tempo kontroli, które Rosja oskarża o utrudnianie ich wykonywania. CCC miała w tym tygodniu ponad 170 statków towarowych oczekujących na inspekcję u wybrzeży Stambułu. porozumienie, Weszło w życie 1Werset Sierpieńpozwoliło na eksport ponad 9 mln ton zboża i innych produktów rolnych z ukraińskich portów, według CCC.

READ  Stany Zjednoczone: znaleziono martwego mężczyznę otoczonego przez ponad sto węży