Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tylko 12 minut światła słonecznego w ciągu tygodnia.  Bretania na skraju zimowej depresji?

Tylko 12 minut światła słonecznego w ciągu tygodnia. Bretania na skraju zimowej depresji?

Czy przy tylko 12 minutach słonecznych w tygodniu Bretończycy są zagrożeni poważną zimową depresją? Niedobór witaminy D może mieć szkodliwe skutki dla organizmu, istnieją jednak rozwiązania pozwalające przezwyciężyć brak ekspozycji na światło słoneczne tej zimy.

12 minut słońca w Brest, 20 minut w Lorient, a nawet 26 minut w Rennes. Między 1 a 8 lutego 2024 r. Bretania ledwo widziała słońce. Przy poważnym niedoborze witaminy D Bretończycy będą musieli wystrzegać się zimowej depresji. Bądź pewien, że nie ma się czym martwić i istnieją rozwiązania pozwalające uniknąć niedoborów.

Przeczytaj: klimat. Rok 2023 znalazł się na podium w kategorii najcieplejszy rok w historii we Francji i Bretanii

W celu uzyskania wystarczającej ilości witaminy D w ciągu dnia zaleca się przyjmowanie „Każdego dnia późnym rankiem lub popołudniem wystawiaj się na słońce przez 15 do 20 minut„, on tłumaczy Anas (Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Żywności, Środowiska i Higieny Pracy). Ryzyko niedoborów jest powszechne każdej zimy i wiąże się z bardzo specyficznymi zagrożeniami klinicznymi, takimi jak zaburzenia mięśni (np. zmniejszenie siły mięśni, ataki tężyczki) lub zaburzenia kości.

Główną grupą ryzyka są osoby starsze, szczególnie narażone na ryzyko rozwoju osteoporozy. Znajdziemy także niemowlęta, kobiety w ciąży i kobiety po menopauzie.

Aby wyleczyć niedobór witaminy D, można spożywać pokarmy bogate w witaminę D, takie jak tłuste ryby (sardynki, łosoś, makrela), produkty mleczne (zwłaszcza dobre solone masło, które jest bardzo popularne wśród Bretończyków), jajka, a nawet gorzka czekolada i niektóre rodzaje grzybów. (kurki, borowiki i smardze).

Witamina D jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jego główną funkcją jest zwiększanie stężenia wapnia i fosforu we krwi.

READ  Definicja | Turystyka kosmiczna - loty załogowe