Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twórcy Helldivers 2 demonstrują pierwszą łatkę balansującą

Twórcy Helldivers 2 demonstrują pierwszą łatkę balansującą

Gastona Cooneya

Gracze Helldivers 2 są w trakcie metazmiany po aktualizacji, ponieważ programiści opowiadają się za osłabianiem nowoczesnych broni.

Helldivers 2 właśnie doczekało się pierwszego dużego patcha balansującego, który wprowadził także nowe mechaniki, m.in. niebezpieczne warunki pogodowe. Po zażądaniu najczęstszego ulepszenia broni „Hazar” W grze modlitwy graczy zostały wysłuchane poprzez znaczne ulepszenie miotacza ognia.

Jednak nie wszystko jest różowe dla walczącej drużyny Helldivers. Osłabienie popularnego Railguna wywołało reakcję niektórych graczy, ponieważ uwielbiali niszczyć zbroję wroga za pomocą meta.

Artykuł kontynuowany po reklamie

W odpowiedzi na pojawiającą się dyskusję na temat łatki, kierownik testów produktu Helldivers 2, Patrick LaSota, przedstawił uzasadnienie ostatnich zmian. W poście na blogu Arrowhead szczegółowo opisali proces podejmowania decyzji.

Studia gier Arrow

„Od kiedy gra wyszła, widziałem wiele osób mówiących: „nie osłabiaj, po prostu wzmocnij” i inne podobne pomysły. Jako projektant mogę jednak powiedzieć, że to nie jest dobry pomysł, ale rozumiem skąd to uczucie. – wyjaśnił Lasota. „Zbyt często w branży gier podstawowa wyobraźnia oraz to, co sprawia, że ​​broń jest zabawna i interesująca, są ignorowane w imię równowagi”.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Myślę, że gracze boją się osłabień, ponieważ zrujnują one wyobraźnię dotyczącą broni i zrujnują ich radość z korzystania z niej”. Lasota kontynuowała. „Bardzo ważne jest, abyśmy postępowali ostrożnie, aby nie zepsuć wyobraźni i zabawy, rozcieńczając rzeczy”.

Zarejestruj się za darmo w Dexerto i zyskaj:

Zobacz mniej reklam|Tryb ciemny|Oferty na gry, programy telewizyjne, filmy i technologie

Według Arrowhead celem zespołu w Helldivers 2 jest „Oferujemy szeroką gamę opcji broni, przy czym każda broń ma swoje własne zastosowanie i żadna nie jest lepsza od drugiej”.. Obecność broni „niezbędny” Filmy na YouTube opisujące Railguna jako „najlepszą broń w grze” były alarmujące.

Artykuł kontynuowany po reklamie

„Wyróżniał się znacznie pod względem bezpieczeństwa użytkowania i komfortu, ponieważ nie wymagał plecaka ani pomocy, aby był skuteczny i nie wymagał ryzyka, aby trafić w większe cele opancerzone”. – stwierdziła Lasota. Wzmocnienie innych broni do tego stopnia wydaje się sprzeczne z tym, co sprawia, że ​​walka o galaktykę w Helldivers 2 jest tak przyjemna.

Zrzut ekranu z Helldivers 2Studia gier Arrow

„Bardzo ważne jest, abyśmy postępowali ostrożnie, aby nie zepsuć wyobraźni i dobrej zabawy, gdy osłabniemy”. zwany Lasotą. „Mamy nadzieję, że wy, nasi gracze, poinformujecie nas, kiedy nieumyślnie przekroczymy tę granicę”.

Artykuł kontynuowany po reklamie

Jeśli chodzi o to, czy granice rzeczywiście zostały przekroczone, na razie nie jest jasne, ale warto wiedzieć, że zespół jest otwarty na krytykę. Biorąc pod uwagę, jak niedawna jest ta najnowsza łatka, prawdopodobnie jest trochę za wcześnie na panikę.