Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Tu wydarzyło się niewyobrażalne” – powiedziała Boca Ursula von der Leyen, gdy śledczy kontynuują swoją pracę.

„Tu wydarzyło się niewyobrażalne” – powiedziała Boca Ursula von der Leyen, gdy śledczy kontynuują swoją pracę.

https://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.pnghttps://assets-decodeurs.lemonde.fr/redacweb/ukraine-cartes-infographic/derniere-maj-ukraine-avancee-russe.png30Stan na mapiePowiększenie

Kontekst

Prowadzone bezpośrednio przez Fatoumatę Selah i Soline Lanoré

  • Filmy, z których część jest aprobowana, pokazywać armia ukraińska Egzekucja rosyjskich jeńców wojennych. Prezydencja Ukrainy przysięga postawić winnych przed wymiarem sprawiedliwości, ale niektórzy urzędnicy są bardziej niejednoznaczni.
  • Unia Europejska (UE) W czwartek postanowiłem zakazać rosyjskiego węgla, który wejdzie w życie na początku sierpnia, zamykając europejskie porty dla rosyjskich statków, w ramach piątej rundy sankcji wobec Moskwy. Jednocześnie Unia Europejska zaproponowała zwiększenie środków na dostawy broni dla Ukrainy o 500 mln euro, które od początku inwazji wzrosną łącznie do 1,5 mld euro.
  • Generalne Zebranie Narodów ZjednoczonychRosja, składająca się ze 193 państw, zawiesiła w czwartek Rosję zasiadania w Radzie Praw Człowieka ONZ. Moskwa potępiła komentarz „nielegalne i motywowane politycznie, mające na celu ukaranie suwerennego państwa członkowskiego Organizacji Narodów Zjednoczonych, które prowadzi niezależną politykę wewnętrzną i zagraniczną”i zdecydowali „Oczekiwane rozwiązanie” tej porady.
  • ten „Nowy burmistrz” ogłoszone przez siły prorosyjskie w MariupolKonstantyn Iwaszczenko ogłosił, że„Około 5000 osób” Zginął wśród ludności cywilnej tego ukraińskiego miasta, które tygodniami było oblegane przez armię rosyjską i jej separatystycznych sojuszników. Szacunki władz ukraińskich są wyższe.
  • Ukraińscy ratownicy wydobyli 26 ciał z gruzów dwóch zbombardowanych budynków mieszkalnych w Borodinka, na północny zachód od Kijowa. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski określił sytuację w tym mieście jako „straszniejszy” niż w Butch, gdzie dokonywano masakr na ludności cywilnej.
  • Siły rosyjskie rozluźniły uścisk Kijów W ostatnich dniach celem, według Moskwy, było skupienie rosyjskiej ofensywy na wschodniej Ukrainie. Najbliższe dni będą dla ludności cywilnej na wschodzie kraju ” Ostatnia szansa „ Lokalne władze ostrzegły w czwartek przed ewakuacją z tego obszaru.
  • Przewodniczący Komisji Europejskiej, Urszuli von der Leyen, W piątek szef unijnej dyplomacji Josep Borrell udał się do Buczy na przedmieściach Kijowa, aby wyrazić „niezachwiane wsparcie” Ukraina w wojnie z rosyjską inwazją.
  • Moskwa Przyznał się „Duże straty” Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że w ramach armii rozmieszczonej na Ukrainie, nie podając jej liczebności. „To dla nas wielka tragedia”ubolewał.
READ  Miliony osób przebadanych z powodu gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID

Przeczytaj wszystkie nasze artykuły, analizy i raporty dotyczące wojny na Ukrainie

rozszyfrowanie. Siły ukraińskie oskarżone o naruszenia wobec rosyjskich żołnierzy

raport. Gruzini sympatyzują z Ukraińcami i krytykują ich rząd

Powieść. Szwajcaria mistrzem świata w bunkrach

rozszyfrowanie. Europejski dylemat nad grupą artystyczną Morozowa

raport. Francja Tour of Initiatives for ukraińskich uchodźców

wideo. W Butch ulice zamieniono w cmentarz pod gołym niebem

możesz znaleźć nasze życie wczoraj pod tym linkiem

„Dlaczego moje pytanie nie zostało opublikowane?”: W jaki sposób Le Monde zarządza wkładem do swoich obserwacji na żywo