Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„To szaleństwo”: ten nowy trend wśród młodych ludzi niepokoi pracowników służby zdrowia

Tego typu komentarze zamieszczane w mediach społecznościowych są niezwykle niebezpieczne. Z jednej strony dlatego, że są młodzi ludzie, na których można wpłynąć, a z drugiej dlatego, że te twierdzenia są bezpodstawne. Wyjaśnianie, że niestosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest lepsze dla zdrowia, jest szalone„, mówi Emmanuel Lemery, dyrektor ds. badań i rozwoju w NOREVA Pharma Laboratories Przewodniczki. „Używanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym tylko raz dziennie, bez powtarzania tego procesu, jest prawie ważne, ponieważ woda i pot osłabiają właściwości i działanie filtra przeciwsłonecznego, dlatego tak ważne jest jego ponowne nakładanie co dwie godziny.– wyjaśnia dalej. Przy okazji zaznacza, że ​​oleje marchewkowy czy kokosowy są śmiesznie nieskuteczne w walce z promieniami słonecznymi.

„W 2030 r. liczba przypadków raka skóry w Belgii będzie prawie równa liczbie wszystkich rodzajów nowotworów łącznie”.

W placówkach onkologicznych panuje zamieszanie

Z badań Cancer Foundation wynika, że ​​co piąta osoba zachoruje na raka skóry przed 75. rokiem życia. Ogłasza, że ​​do 2030 r. w Belgii będzie 80 000 przypadków.

w ostatnich dniach, Liga Przeciwko Rakowi Zamieścił wiadomość na X, dawniej Twitterze. „Możesz wznieść tost za swój chleb, a nie za skórę„, piszą, zanim wspominają, że ochrona przed słońcem jest niezbędna.

READ  To zdjęcie stacji kosmicznej zostało zrobione z dwoma astronautami spacerującymi w kosmosie z… Ziemi!