Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To są znaki, które powinny cię ostrzec

dekadencja – Po przerwie związanej z gestami barierowymi podczas epidemii Covid, liczba przypadków zapalenia opon mózgowych we Francji ponownie rośnie. Infekcje te stanowią absolutną awarię medyczną. Najlepiej znać objawy z wyprzedzeniem.

I’Wybuch choroby koronawirusowej To prawie sprawia, że ​​zapominamy o niebezpieczeństwach Bakteryjne zapalenie opon mózgowych. Środki dystansowania społecznego pozwoliły na spadek liczby przypadków w ciągu pierwszych dwóch lat pandemii, ale od tego czasu liczby zaczęły ponownie rosnąć.

Ta infekcja opon mózgowych, błon otaczających mózg i rdzeń kręgowy, prowadzi do stanu zapalnego i obrzęku, które mogą prowadzić do śmierci, jeśli nie zostaną szybko wyleczone.

Wzrost zakażeń dotyczy zachorowań na meningokoki, które podlegają obowiązkowemu zgłoszeniu do regionalnych urzędów ds. zdrowia. Bakterie te należą do głównych wektorów zapalenia opon mózgowych wywołanych przez pneumokoki, paciorkowce, Haemophilus influenzae I Listeria monocytogenes. Bez leczenia śmiertelność wynosi 100%.

Ta infekcja jest absolutnym nagłym przypadkiem medycznym. Leczenie szpitalne antybiotykami zmniejsza śmiertelność do 10%, ale jedna czwarta pacjentów zachowuje poważne następstwa…

Ten artykuł jest przeznaczony wyłącznie dla subskrybentów. Pozostało Ci 83% do odkrycia.

Chcesz przeczytać więcej?

Natychmiast odblokuj wszystkie przedmioty. bez zobowiązań.

Już subskrybowane? zalogować się

READ  Znajdź życie na Marsie: zła pogoda dla łazików!