Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thomas Pesquet stanął w obliczu „nagłej sytuacji”: uniknął najgorszego miejsca

Po 199 dniach na orbicie ponad 400 km wokół Ziemi pojawił się uśmiechnięty francuski astronauta z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i „Świetna kondycja fizyczna’, podczas konferencji prasowej transmitowanej z Kowloon i transmitowanejFrancja Agencja prasowa.

Tam przejdzie serię badań i program rehabilitacji w Europejskim Centrum Astronautów. Drugi pobyt Thomasa Bisqueta na stacji sprawi, że ”Dużo się nauczyłem’, z pierwszym doświadczeniem jako kapitan. Musiał stawić czołaNagły wypadek 15 października zeszłego roku, z Przypadkowa utrata kontroli nad kierunkiem statku, w związku z wczesnym zapłonem paliwa rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-18 zacumowanego na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

to zajmuje „szybko reagować, co praktykujemy, Ale w prawdziwym życiu, gdzie stacja kręci się na niebie, to nie to samo co lemoniada’powiedział astronauta, który następnie przejął kontrolęPodział rólTen wypadek.Miałem prawie szczęście, bo to bardzo satysfakcjonujące doświadczenieSkomentował 43-letni astronauta.Miałem pełne doświadczenie, dużo się nauczyłemKontynuował, gratulując sobie szczęścia, robiąc cztery wycieczki samochodem, którym jeździł aktor i lider.

Ten drugi pobyt na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej potwierdził Thomas Pesquet w swojej wizji dla załogi, że „mała rodzina„I dla których dobre zrozumienie jest niezbędne w perspektywie dłuższych misji, takich jak przyszła wyprawa na Marsa.

oprócz”profil psychologiczny„Astronauci i komunikacja z krewnymi, Thomas Bisquet w to wierzy”Kluczem jest, aby ludzie byli zajęci„aby uniknąć myśli, które mogłyby”To trochę psuje morale„Ponieważ w końcu Stacja kosmiczna, jeśli nie mamy nic do roboty, to trochę jak więzienie Ze wspaniałym widokiem i kilkoma zabawnymi rzeczami, takimi jak unoszenie się na wodzie”.

To obserwatorium, w którym stało już ponad cztery lata podczas swojej pierwszej misji, pozwoliło mu również zaobserwować negatywne konsekwencje działalności człowieka, takie jak zanieczyszczenie. Ale mówi, że tym razem widział.Wiele ekstremalnych wydarzeń pogodowychJak burze i pożary.

READ  Lidl zachwyca wszystkich swoim designerskim projektantem za mniej niż 40 euro!

Teraz astronauta przejdzie intensywny program regeneracji. Uważa się dzisiaj za 80% swojej energii i zależy od „Sześć miesięcy, aż wyzdrowieje w 100%.”.

W międzyczasie znajduje kilka prostych przyjemności. Jego koledzy mu o tym powiedzieli”.zabawne doświadczenie„Z łazienki w drodze powrotnej. W przeciwieństwie do tych w ośrodku, gdzie”Krople lecą wszędzie„, On był”Wrażenie nadprzyrodzonego doświadczenia„, Z „Te krople i ta woda płyną w tym samym kierunku”.

Z pytaniem o nadchodzące marzenia. Bo na stacji Marzymy o nieważkości, z dość dziwnymi scenariuszami Ale z zasadami środowiska fizycznego… przez pływalnośćOczekuje się, że powróci na Ziemię w krainie snów w ciągu kilku dni.

Musi być również szczęśliwy, że znalazł swoją partnerkę, Anne Mutit, która odbyła podróż z Rzymu, gdzie pracuje, by powitać męża.