Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

The Blues, którzy zremisowali z Polską (1:1), zajęli drugie miejsce w swojej grupie

The Blues, którzy zremisowali z Polską (1:1), zajęli drugie miejsce w swojej grupie

Cel dla Francji przeciwko Polsce był jasny we wtorkowym meczu: wygrać i poczekać na wynik meczu Holandia-Austria, aby przekonać się, czy Blues zajmą pierwsze miejsce w grupie D. Ostatecznie tak nie będzie. Nie dlatego, że Austriacy pokonali w Berlinie Holendrów (3-2), ale dlatego, że gangowi Didiera Deschampsa nie udało się pokonać i tak już wyeliminowanej Polski (1-1).

Dzięki temu remisowi koledzy z drużyny Kyliana Mbappé z 5 punktami zajęli drugie miejsce w swojej grupie, za Austrią (6) i przed Holandią (4). Zmierzą się zatem z drugim miejscem w grupie E (Rumunia, Belgia, Słowacja, Ukraina), które nie zostało jeszcze przesądzone, gdyż cztery kraje mają na koncie 3 punkty.

Historia sankcji

Jednak francuska drużyna myślała, że ​​wykonała najtrudniejszą część, otwierając wynik rzutem karnym w stronę zamaskowanego kapitana osiem dni po złamaniu nosa (1:0, minuta 56).

Jednak The Blues nie mogli sobie wyobrazić, że podczas jednego ze swoich jedynych wypadów w pole karne Polska również otrzyma rzut karny za faul Upamecano na Świderskim. Również po kontuzji i wybranym przez siebie kapitanie Lewandowski przejął inicjatywę w dwóch etapach (Maignan przerwał pierwszą próbę, ale nie miał ani jednej nogi na linii ze względu na trik, który popełnił w przededniu meczu z królem strzelców FC Barcelony ). Obie drużyny zremisowały (1:1, 76).

Wynik nie będzie się już przesuwał. Zatem The Blues będą musieli poczekać do środy, aby dowiedzieć się, z kim zmierzą się w najbliższy poniedziałek (18:00 w Dusseldorfie) w 1/8 finału.

READ  Headbutt, czwórka została skasowana w ciągu dwudziestu minut, a mecz został wstrzymany, a Francja i Polska U18 zamieniły się w katastrofę dla Le Bleu.