Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Test zegarka sportowego Coros Pace 2: Dobry początek do nękania Garmina

Ergonomia i design

Jeśli Pace 2 może zintegrować tak wiele czujników bez wydmuchiwania swojej ceny, w końcu będzie to kosztem pewnych poświęceń. Na uwagę zasługuje plastikowy wygląd obudowy (42 x 42 x 12 mm) wykonanej z polimeru wzmocnionego włóknem. Jednak jego konstrukcja zapewnia niezłą lekkość (26g), a nylonowy pasek dodaje tylko 4g. Zegarek jest więc szybko zapomniany na nadgarstku, zwłaszcza że nylonowy pasek jest przyjemny i nie powoduje zbytniego podrażnienia, gdy jest mokry.

Koperta Coros Pace 2 jest gruba (12 mm).

Koperta Coros Pace 2 jest gruba (12 mm).

Coros 2 jest również wodoodporny do 5 ATM. Dzięki temu można go nosić na przykład podczas deszczu lub pływania. Z drugiej strony pudełko nie wytrzyma bardzo nagłych zmian ciśnienia, takich jak podczas sesji nurkowania lub surfowania.

Dekiel Coros Pace 2

Dekiel Coros Pace 2

Ze swojej strony ekran LCD Corosa 2 zapewnia najważniejsze elementy, czyli nieprzerwaną czytelność. Jego szkło jest mało wrażliwe na refleksy, a panel korzysta z automatycznego podświetlenia, które można aktywować ręcznie, naciskając przycisk. Ekran ma powierzchnię 1,1 cala i szerokość 240 x 240 pikseli. Jak to często bywa w przypadku podstawowych zegarków sportowych, panel jest bezdotykowy.

Ocena redaktora: 3 na 5

interfejs użytkownika

Coros Pace 2 jest wykonany w najczystszej tradycji zegarków sportowych. Oprócz ekranu, który sprzyja czytelności, jego interfejs przechodzi od razu do sedna i podkreśla funkcje związane ze sportem. Aspekt „styl życia” zegarka polega na tym, że otrzymuje on powiadomienia ze smartfona, z którym jest sparowany.

Wysoce czytelny wyświetlacz zegarka Coros Pace 2.

Wysoce czytelny wyświetlacz zegarka Coros Pace 2.

Ekran nie jest dotykowy, a nawigacja w Pace 2 odbywa się wyłącznie za pomocą dwóch bocznych przycisków. Pierwsza to korona ciśnieniowa. Obrót w jednym lub drugim kierunku umożliwia poruszanie się po menu, z zatwierdzeniem przez naciśnięcie tej koronki. Drugi przycisk służy do cofania się lub otwierania listy skrótów (tryb nocny, nie przeszkadzać, „znajdź mój telefon” i inne ustawienia) przez długie naciśnięcie. Mnóstwo opcji, które zadowolą tych, którzy planują nosić Pace 2 na co dzień.

Różne menu wyświetlacza dla Coros Pace 2.

Różne menu wyświetlacza dla Coros Pace 2.

Trzy kolejne naciśnięcia przycisku prowadzą do monitorowania naszej ulubionej aktywności. Na ekranie głównym wystarczy przesunąć koronkę, aby przełączać ekrany i w ten sposób monitorować różne statystyki zbierane przez zegarek. Pamiętaj, że jeśli ekran nie jest używany przez kilka sekund, automatycznie się blokuje, aby uniknąć niezamierzonych manewrów. Aby go otworzyć, wystarczy kilka obrotów koronką.

Z drugiej strony blokada ekranu czasami wpływa na czytelność.

Z drugiej strony blokada ekranu czasami wpływa na czytelność.

Wreszcie, wyświetlanie powiadomień jest podstawowe, nie wskazuje aplikacji źródłowej i nie nadaje priorytetu informacjom, ale ma tę zaletę, że jest czytelne.

Ocena redaktora: 4 na 5

Żądanie

Pace 2 synchronizuje się z aplikacją Coros, dostępną na iOS i Androida. Bardzo klasyczny w swoim interfejsie, jest podzielony na cztery główne sekcje i jest kompletny. W pierwszej części producent daje przegląd naszego dnia, ze spalonymi kaloriami, czasem trwania ćwiczeń, liczbą kroków, średnim tętnem, monitorowaniem snu… Ma pojęcie o swojej aktywności. Druga część podsumowuje naszą działalność w jasny i czytelny sposób. Różne raporty są obszerne i umożliwiają łatwą analizę sesji. W trzeciej zakładce Coros grupuje wszystkie swoje wewnętrzne funkcje. Jest prognoza wyścigu, mapa ciepła mięśni, wybór szlaków lub lista osobistych rekordów.

Aplikacja Coros

W tym oceanie funkcji o czasami wątpliwej przydatności utrzymamy klasę Trening, która pozwoli ci stworzyć sesję od podstaw. Czas trwania, szczegóły, cele, za pomocą kilku kliknięć można skonfigurować sesję zgodnie z własnymi życzeniami; Proces jest łatwy w obsłudze. Nieuchronnie ta funkcja przywróci wspomnienia użytkownikom Garmina, nawet w jej prezentacji. Ale w końcu jakie znaczenie ma inspiracja, byle realizacja się udała. Wreszcie, na ostatniej zakładce, użytkownik może skonfigurować swój własny profil i zegar. Tutaj każdy może zaktualizować oprogramowanie, zaplanować tryb cichy, a nawet przenieść swoje plany treningowe do tocante.

Ocena redaktora: 3 na 5

zastosowań i dokładności

Coros Pace 2 ma pulsometr, GPS, wysokościomierz barometryczny, akcelerometr, żyroskop i kompas. Ten sprzęt pozwala mu na kontynuowanie naszych sesji plenerowych bez dodatkowego sprzętu. Pamiętaj, że istnieje możliwość zsynchronizowania Pace 2 z czujnikiem energii Stryd lub paskiem na klatkę piersiową. Przedstawione poniżej wyniki pochodzą z pomiarów wykonanych tylko co godzinę.

Zacznijmy od GPSa. Podobnie jak większość jego konkurentów, zapewnia spójne wyniki. Pomiędzy budynkami i oddalonymi o ponad 5 kilometrów różnica wynosi około 200 metrów. Jak to często bywa w przypadku zegarków sportowych, nie należy polegać na dokładnych statystykach podczas oficjalnego wyścigu, ale są one wystarczająco wiarygodnym wskaźnikiem podczas treningu.

Porozmawiajmy teraz o monitorze tętna. Ogólnie rzecz biorąc, dane, które przekazuje użytkownikowi, są spójne. Tym samym maksymalne i średnie tętno są bardzo zbliżone do wartości wskazywanych przez pas piersiowy Polar H10, który jest naszym punktem odniesienia. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się idealne. Tylko tutaj, po bliższym przyjrzeniu się, można dostrzec zatrzymanie zegara w pewnych sekwencjach, jakkolwiek nieszkodliwych. Poniżej sesja joggingu w kontrolowanym tempie. Widzimy tam wyciek zegarka, który stara się zrozumieć wzrost tętna na początku sesji. Wtedy nie zauważasz krótkich wzrostów tempa. Jednak średnie i maksymalne tętno są prawidłowe. Aby maksymalnie ograniczyć ten rodzaj rozłączenia, najlepiej upewnić się, że zegarek dobrze leży na nadgarstku.

Na różowo tętno zarejestrowane przez Coros Pace 2 podczas sesji biegowej w kontrolowanym tempie.  W kolorze niebieskim tętno jest rejestrowane przez pas piersiowy Polar H10.

Na różowo tętno zarejestrowane przez Coros Pace 2 podczas sesji biegowej w kontrolowanym tempie. W kolorze niebieskim tętno jest rejestrowane przez pas piersiowy Polar H10.

Najbardziej zdumiewające jest to, że podczas drugiej sesji, w stałym tempie, ale ze zmienną wysokością, zegarek był w stanie idealnie odwzorować krzywe bez najmniejszej przerwy.

Na różowo tętno zarejestrowane przez Coros Pace 2 podczas sesji biegowej ze spadkiem.  W kolorze niebieskim tętno jest rejestrowane przez pas piersiowy Polar H10.

Na różowo tętno zarejestrowane przez Coros Pace 2 podczas sesji biegowej ze spadkiem. W kolorze niebieskim tętno jest rejestrowane przez pas piersiowy Polar H10.

Wreszcie podczas podzielonej sesji zegarek zapewnia mieszane wyniki. Podczas pierwszego bloku splitu 4×30/30 na początku sesji zegar nie może kontynuować. Podczas gdy pas piersiowy powraca z czterema szczytami, tempo 2 pokazuje zniekształcone plateau. Wyniki stały się bardziej zachęcające w drugiej części sesji podczas bloku 6 x 800m, przerywanego każdorazowo 3 minutami odpoczynku. Tym razem Coros Pace 2 idzie dobrze, ale czasami daje się ponieść emocjom bez powodu. Na trzecim 800 metrach tętno wzrasta do 192 uderzeń na minutę, podczas gdy pas osiąga szczyt 180 uderzeń na minutę.

Na różowo tętno zarejestrowane przez Coros Pace 2 podczas sesji biegowej z treningiem interwałowym.  W kolorze niebieskim tętno jest rejestrowane przez pas piersiowy Polar H10.

Na różowo tętno zarejestrowane przez Coros Pace 2 podczas sesji biegowej z treningiem interwałowym. W kolorze niebieskim tętno jest rejestrowane przez pas piersiowy Polar H10.

Wreszcie, Coros Pace 2 śledzi sen użytkownika. Nie byliśmy w stanie ocenić wiarygodności tego monitorowania podczas tego testu, ale dane wydają się odpowiadać rzeczywistości, przynajmniej pod względem godzin snu i czuwania.

Ocena redaktora: 5 na 5

niezależność

Przy intensywnym użytkowaniu, w tym śledzeniu tętna na żywo, śnie, codziennej aktywności fizycznej i otrzymywaniu powiadomień, Pace 2 wytrzymał 12 dni. Śledzenie GPS przez godzinę wyścigów zużyło 6% czasu pracy baterii. Możemy więc spodziewać się niespełna 16 godzin odtwarzania w trybie GPS.

Dla autonomii możliwe jest ograniczenie funkcji Pace 2. W ten sposób, przełączając monitorowanie serca z „czasu rzeczywistego” na „co 10 minut”, możesz uzyskać kilka dni użytkowania w podłączonym trybie zegarka. To samo dotyczy częstotliwości otrzymywania powiadomień, które można rozstawiać, aby wydłużyć żywotność zegarka. Więc jest to możliwe do 15 dni.

Ładowanie Pace 2 za pomocą dołączonej specjalnej ładowarki zajmuje około 1 godziny i 20 minut.

Punkty fortu

  • Lekki (tylko 30 g z nylonowym paskiem).

  • Płynna i kompletna aplikacja.

  • GPS jest dokładny.

  • 12 dni autonomii.

luki w zabezpieczeniach

  • plastikowy wygląd.

  • Niewiele funkcji.

  • Monitor tętna, który czasami działa.

wniosek

uniwersalny znak

Ocena redaktora: 3 na 5

Jak działa ocenianie?

Coros Pace 2 pozostawia niepełny posmak. Jego aplikacja jest kompletna, jego autonomia jest wygodna, jego GPS jest dokładny, a nawet oferuje wystarczającą liczbę profili sportowych. Jednak monitor tętna jest zawodny i czasami gubi się, mimo że jest w stanie śledzić większość nagłych zmian tętna. W ten sposób Pace 2 będzie w stanie przyciągnąć dużą liczbę sportowców, ale będzie miał trudności z zaspokojeniem nawet najbardziej wymagających statystyk lub postępów.

READ  Belg odkrywa bardzo rzadką kartę Pokemon i odmawia jej oddania za 415 000 euro