Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Test próżniowy Tineco Pure One Station: doskonały stosunek jakości do ceny

Test próżniowy Tineco Pure One Station: doskonały stosunek jakości do ceny

Technologia podąża za pewnymi trendami, a producenci odkurzaczy lepkich obecnie wypuszczają je wszystkie w miejsce bazy ładującej, która służy również jako stacja próżniowa. Po Samsungu i LG przyszła kolej na Tineco, aby wypróbować tego typu produkt ze stacją Pure One wyposażoną w Omni-Hub.

Jak to często bywa, wystarczy ustawić odkurzacz w taki sposób, aby kurz i zanieczyszczenia znajdujące się w kolektorze zostały wysłane do pojemnika o wystarczająco dużej pojemności (3 litry), dzięki czemu nie ma konieczności jego częstego opróżniania. Odkurzacz sztyftowy Pure One Station ma bardzo klasyczną konstrukcję, ale ma kilka atrakcyjnych funkcji, takich jak filtracja wielocyklonowa i wewnętrzna technologia iLoop, która wykrywa kurz w celu dostosowania mocy ssania.

Krótko mówiąc, całość nie jest specjalnie zaskakująca, ale pozwala Tineco zaoferować stację Pure One i Omni-Hub za 800 euro, co czyni ją najtańszą bazą odkurzaczy w segmencie.

Komfort użytkowania

Odkurzacz w sztyfcie Tineco Pure One Station igra z energią wysokiej klasyki. Mamy zatem do czynienia z modelem w kształcie sztyftu, w którym silnik, kolektor i system filtracji (wszystkie ważące 1,26 kg) umieszczono blisko nadgarstka użytkownika. Dzięki temu może kierować maszyną we wszystkich kierunkach bez większego wysiłku mięśni, niezależnie od tego, czy jest wyposażona we własną rurę ssącą, czy nie, aby dotrzeć do trudno dostępnych i trudno dostępnych zakątków domu.

Stacja Tinico Pure One

Późna stacja Tanguy i Tineco Pure One.

Po podłączeniu rury i głowicy ssącej do czyszczenia podłóg stacja Pure One waży 2,38 kg. Jest rzeczywiście dość lekki (dla porównania Rowenta Air Force 760 waży 2,28 kg), ale to właśnie podłoga dźwiga największy ciężar. Dlatego bardzo łatwo się go wyprzedza, zwłaszcza że przeguby głowicy są bardzo elastyczne – i nie ma ryzyka poślizgu, nawet podczas najbardziej intensywnego pokonywania zakrętów. Wreszcie firma Tineco pomyślała o wyposażeniu głowicy odkurzacza w pasek diod LED z przodu, aby ułatwić wykrywanie zanieczyszczeń na ciemnych podłogach lub pod meblami. Gdy raz doświadczysz tej funkcji, trudno będzie się bez niej obejść…

Opanowanie panelu sterowania nie stanowi tak naprawdę problemu. Naciśnięcie spustu włącza urządzenie. Wystarczy użyć przycisku na górze, aby włączyć tryb doładowania. Trudno o bardziej skomplikowane. Ekran kontrolny z tyłu wskazuje pozostałą autonomię. Należy pamiętać, że daleko nam do Dyson Gen5 Detect czy Samsung Bespoke Jet AI, które oferują szacunki z dokładnością do sekundy. Tutaj musimy zadowolić się pięcioma diodami odpowiadającymi trzem poziomom obciążenia. Dlatego stosunkowo trudno jest zaplanować sesję sprzątania.

Stacja Tinico Pure One

Wiedzieliśmy dokładniej!

Ekran służy także do zasilania technologii iLoop. Dzięki czujnikom cząstek stacja Tineco Pure One wie, czy podłoga jest czysta i informuje o tym użytkownika za pomocą obwodu świetlnego, który zmienia kolor z czerwonego na niebieski. Gdy całe koło stanie się niebieskie, ziemia zostanie odkurzona i będziesz mógł przenieść się do innego obszaru. Należy pamiętać, że w zależności od ilości wykrytego kurzu moc ssania wzrasta lub maleje. System jest dość responsywny i podczas naszych testów nie musieliśmy długo czekać, aż odkurzacz dopasuje się do zabrudzeń na podłodze.

Oczywiście wielkim atutem stacji Pure One jest stacja do przechowywania i ładowania Omni-Hub. Po prostu umieść na nim odkurzacz, aż kolektor się opróżni i zostanie wysłany do 3-litrowego pojemnika. Ponownie wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami, chociaż potrzebujesz pomocy, aby prawidłowo ustawić główny korpus odkurzacza. Proces ten zajmuje niecałą minutę (dokładnie 50 sekund) i nadal jest nieco głośny, a nasz miernik poziomu dźwięku wskazuje 69 dB(A).

Stacja Tinico Pure One

Stacja Pure One jest czyszczona na stacji Omni-Hub.

Pudełko Omni-Hub wygląda bardzo podobnie do tradycyjnego odkurzacza. Słuszna uwaga, nie potrzeba worka na kurz. Po uruchomieniu odpowiedniego mechanizmu uchylne dno otwiera się i pozwala na wpadnięcie śmieci do kosza. Niestety ta skrzynka jest dość głośna i na dłuższą metę zanieczyszczenia prawdopodobnie utkną pomiędzy ściankami wewnętrznymi a systemem filtracji powietrza z pojedynczym obiegiem. Sprawy nie pomaga fakt, że producent nie przewidział żadnego systemu sprężania kurzu czy usuwania słynnych śmieci podczas opróżniania. Na szczęście całość bardzo łatwo się rozkłada i nie trzeba wkładać ręki w ziemię, żeby usunąć zacięcie.

Niektóre przyciski na górze Omn-Hub umożliwiają regulację głośności syntetycznego dźwięku (który powtarza tę samą frazę przy każdym odsysaniu odkurzacza), aby rozpocząć lub zakończyć opróżnianie akumulatora. Należy pamiętać, że do wskazania postępu operacji na fundamencie stosowana jest metoda okręgu zmieniającego kolor.

Stacja Tinico Pure One

Panel sterowania Omni-Huba.

Akcesoria oferowane przez Tineco nie są liczne, ale w zupełności wystarczą do normalnego użytkowania. Oprócz odkurzacza w sztyfcie i podstawy, w pudełku znajduje się długa nasadka z wysuwaną szczoteczką, mini szczotka do odkurzacza, szczotka do butelek i narzędzie do czyszczenia.

Ocena redaktora: 5 na 5

ambitny

Stacja Pure One radzi sobie doskonale na wszystkich powierzchniach pomimo jedynej twardej szczoteczki oferowanej przez Tineco.

Podczas przejeżdżania po dywanach z długim włosiem stacja Pure One zbiera 97% odpadów w ciągu dwóch minut automatycznego odkurzania. Tryb maksymalny osiąga współczynnik wydajności 98%, ponownie po 2 minutach czyszczenia; Godne pochwały wykonanie.

Na miękkich dywanach można wyczyścić 96% ryżu w 30 sekund przy normalnej mocy i 97% przy trybie maksymalnym. W obu przypadkach podłoga staje się czysta w ciągu 60 minut od czyszczenia.

Wreszcie, na trudnym terenie, wydajność osiąga 100% w 30 sekund, o ile aktywujesz tryb normalny. Po włączeniu trybu Max stacja Pure One połyka 99% ryżu w 30 sekund, a sztywna szczotka obraca się szybciej, wypychając ryż z powrotem.

Ocena redaktora: 5 na 5

wywiad

Dzięki Omni-Hubowi opróżnianie stacji Pure One jest zdecydowanie łatwiejsze. Jednakże w razie potrzeby kolektor można opróżnić także ręcznie poprzez naciśnięcie przycisku umieszczonego na zewnętrznej ściance kolektora. Uchylne dno obraca się, a kurz wpada do kosza. Jak wspomniano wcześniej, w podobny sposób rozładowuje się akumulator pierwotny po wyjęciu go z obudowy. Proces jest bardzo prosty i nie powinien sprawić żadnych problemów.

Stacja Tinico Pure One

Pure One Air jest bardzo łatwy w demontażu.

Filtracja multicyklonowa w stacji Pure One jest bardzo skuteczna. Po połknięciu 20 gramów proszku kakaowego za pomocą pałki próżniowej zważyliśmy filtr HEPA na precyzyjnej wadze i wyszło zaledwie 0,030 grama. Prawdziwa wydajność, gdy wiemy, że Tineco nie dostarcza żadnego piankowego filtra wstępnego. Z ciekawości powtórzyliśmy ten test stosując filtr podstawowy. Jednoobwodowy filtr powietrza również spełnia swoją rolę prawidłowo, gdyż waga filtra piankowego wzrosła zaledwie o 0,04 grama.

Stacja Tinico Pure One

Skrzynka stacji jest bardzo podobna do skrzynki odkurzacza.

Słuszna uwaga, stację Pure One można bardzo łatwo zdemontować, aby uzyskać dostęp do filtra HEPA i systemu filtracji cyklonowej. Trochę oryginalności, te dwa wykorzystują mocowanie magnetyczne i są idealnie skalibrowane, ani za luźne, ani za mocne. Ta sama historia dotyczy podstawy Omni-Hub: można ją zdemontować w dwóch krokach, aby wyczyścić system filtracji, sam zbiornik i filtr piankowy.

Stacja Tinico Pure One

Głowica ssąca i twarda szczotka.

Wreszcie konserwacja szczoteczki jest łatwa, bo wystarczy uruchomić zatrzask pod główką, aby wyjąć szczoteczkę z obudowy. Ułatwia to usuwanie przewodów, długich włosów i przewodów, które mogą być załamane tu i tam. Jednakże ten system grzebieniowy musi zapobiegać przedostawaniu się długich zanieczyszczeń do szczotki lub mechanizmów obrotowych.

Forty punktowe

  • Lekki i użyteczny.

  • Doskonała wydajność ssania.

  • Skuteczność filtracji.

Słabości

  • Wskaźnik autonomii jest niedokładny.

  • Nie ma wymiennej baterii.

  • Nie ma filtra piankowego.

Wniosek

Marka światowa

Ocena redaktora: 3 na 5

Jak przebiega ocena?

Dzięki stacji Pure One i stacji Omni-Hub firma Tineco z sukcesem weszła na rynek automatycznych odkurzaczy stojących. Biorąc pod uwagę jego pozycję cenową, jest on z konieczności mniej wyposażony niż jego bezpośredni konkurenci. Spełnia jednak swoją funkcję skutecznie i jest bardzo łatwy w utrzymaniu. Można go winić za niski wskaźnik autonomii w najprostszym wyrażeniu oraz brak filtra piankowego, który niewątpliwie pomógłby w ochronie filtra HEPA. Jednakże w swojej klasie reprezentuje doskonały stosunek wydajności do ceny.

READ  Acer Nitro 5 AN517-55-71Q9, Innowacyjny 17-calowy multimedialny laptop do gier Intel RTX 4050 144 Hz z dyskiem SSD 1 TB – LaptopSpirit