Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten ślimak morski „zasilany energią słoneczną” zachodzi w procesie fotosyntezy

Ten ślimak morski „zasilany energią słoneczną” zachodzi w procesie fotosyntezy

To (bardzo) dziwne zwierzę, które widziane przywołuje nocne niebo rozświetlone setkami świetlików. W sercu lasów namorzynowych i bagien zamieszkujących Azję Południowo-Wschodnią i Australię rozmnażają się niesamowite mięczaki.

To jest niesamowite „Ślimak morski energia słoneczna Ma nazwę naukową Elizja bangtauaensis. Lubi płytkie zbiorniki wodne, gdzie zdrapuje glony, którymi się odżywia, uzyskując tym samym zdolność do fotosyntezy.

Do tej klasy należą mięczaki o długości do 5 cm com.sacoglossan. Jest to jedyna znana grupa zwierząt, która ma zdolność przeprowadzania fotosyntezy poprzez zatrzymanie chloroplastów glonów. Nauki żyweSobota, 7 października.

>>> Parker Solar Probe bije wszelkie rekordy prędkości i bliskości Słońca

Kilka miesięcy bez jedzenia

Te ślimaki namorzynowe mają od siedmiu do dziewięciu ostrych zębów, których używają do penetracji komórek glonów. Po drugie, wchłoną zawartość. Obejmuje to zatem chloroplasty, czyli struktury komórkowe wykorzystywane przez rośliny do przekształcania światła słonecznego w cukry podczas fotosyntezy.

Spożywając chloroplasty, stworzenia te zapewniają sobie zdolność przetrwania przez dwa do trzech miesięcy bez pożywienia – kontynuuje witryna z informacjami naukowymi.

Na zdjęciach, na zdjęciach Są to zwierzęta, które regenerują się (lub nie)

Oprócz zdolności do wytwarzania energii, chloroplasty nadają ślimakom ciemnozielony kolor, który przywodzi na myśl liście drzew.

W ten sposób ślimaki będą mogły łatwo zintegrować się ze swoim środowiskiem. Przegonią potencjalne drapieżniki, takie jak ptaki i skorupiaki, gdy odpoczną w zacienionych basenach pośrodku namorzynów.

>>> Czy znasz etiopskie plemię Bodi, które wynosi największych ludzi do rangi bohaterów?

Zsynchronizowana hermafrodyta

Jak mówi Live Science, kilka miesięcy po zjedzeniu chloroplastów ślimaki nabiorą żółtawego koloru. Musieliby ponownie uruchomić swoje maszyny fotosyntetyczne, zjadając nowe komórki glonów.

READ  Test Google Pixel 7 Pro: wszechstronny sukces

Zdolność do fotosyntezy tych mięczaków nie jest ich jedyną cechą. Te mięczaki są równoczesnymi hermafrodytami: każdy ma narządy płciowe obu płci.

Jak zachodzi reprodukcja? Dwa ślimaki będą mocno do siebie przylegać, zanim w tym samym czasie włożą swoje penisy do pochwy drugiego stworzenia.

Po kopulacji ślimaki czasami tworzą kulę, chowając penisa. Następnie składają kilka łańcuchów jaj o długości do 28 cali. Stworzenia następnie owiną te łańcuchy wokół stałych przedmiotów dostępnych na obszarach bagien. Po tygodniu z jaj wykluwają się małe larwy.

Na ten sam temat:

>>> Paleontolog odkrył skamieniałe stworzenie morskie o bardzo dziwnych łuskach
>>> Samica kałamarnicy może udawać, że ma jądra
>>> Czym jest ta „zabójcza kijanka”, która terroryzowała bagna na długo przed pojawieniem się dinozaurów?