Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten nowy lek może zmniejszyć ryzyko sercowo-naczyniowe

Ten nowy lek może zmniejszyć ryzyko sercowo-naczyniowe

W przeciwieństwie do cholesterolu HDL, który pomaga wchłaniać nadmiar cholesterolu i transportować go do wątroby w celu eliminacji, cholesterol LDL może być niebezpieczny dla serca. Gdy we krwi jest go za dużo, może przyklejać się do ścian tętnic i tworzyć blaszki tłuszczowe. Z biegiem czasu może to zablokować przepływ krwi i spowodować zawał serca lub udar.

Aby zmniejszyć ryzyko chorób serca, lekarze zwykle przepisują statyny. Są to najczęstsze leki obniżające poziom cholesterolu. Jednak niektóre osoby mogą mieć problemy z jego przyjmowaniem.

W niedawnym badaniu amerykańscy naukowcy odkryli, że niektórzy ludzie nie tolerują statyn i mogą podnosić poziom cukru we krwi. Naukowcy przetestowali nową metodę leczenia, która nie zawierała statyn i okazała się skuteczna u osób zagrożonych chorobami serca i wysokim poziomem cholesterolu.

Zmniejsz ryzyko cholesterolu za pomocą kwasu bempediowego

Badanie przeprowadzone przez 4 206 pacjentów na statynach, w wieku 68 lat i obecnych w sercowo-naczyniowych czynnikach ryzyka, ważne jest, aby zauważyć, że kwasowość bempédoïque obniża całkowity poziom cholesterolu o 22% pacjentów w okresie trzech lat.

Naukowcy odkryli również 30% redukcję poważnych incydentów sercowych i 39% redukcję ryzyka śmierci z powodu chorób serca.

Profesor Stephen E Nissen, główny autor badania, powiedział: Przedstawione dziś odkrycia są sygnałem ostrzegawczym dla społeczności klinicznej, że pacjenci z czynnikami ryzyka choroby niedokrwiennej serca i wysokim poziomem cholesterolu, zwłaszcza ci z cukrzycą, powinni być leczeni lekami obniżającymi poziom cholesterolu.„.

Potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć rolę kwasu bempediowego w jego działaniu obniżającym poziom cholesterolu i działaniu przeciwzapalnym.

W międzyczasie ważne jest, aby nie przerywać leczenia bez porady lekarskiej.

READ  W Chinach wykryto pierwszy przypadek ptasiej grypy H3N8 u ludzi