Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ten nowy iPhone 13 z pewnością sprawi, że zostawisz aparat w tyle

iPhone 13 będzie mógł dodawać rozmycie tła w czasie rzeczywistym do wideo, po raz pierwszy na smartfonie Apple.

Zanim się dowiemy, będziemy musieli poczekać jeszcze miesiąc telefon 13Jednak plotki wciąż gromadzą się na temat przyszłego flagowego smartfona Apple. Tym razem twoja kolej Bloomberg Aby zaoferować kilka szczegółów dotyczących iPhone’a 13 w ostatniej chwili, zwłaszcza jego możliwości wideo.

Wideo Bokeh na iPhonie 13?

Jeśli iPhone niekoniecznie jest najlepszym aparatem na rynku – nawet jeśli nadal dobrze sobie radzi – to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych smartfonów, jeśli chodzi o wideo. W tym roku Apple może pójść dalej w tym obszarze. według BloombergJednak przyszły flagowiec Apple może spowodować bokeh – lub rozmycie tła – w wideo.

Ten efekt, charakterystyczny dla szerokokątnego obiektywu aparatu, a teraz uogólniony w fotografii portretowej, przygotowuje się do pojawienia się w wideo na iPhonie. Ten tryb z góry będzie nosił nazwę Cinematic Video, a później będzie można dostosować ilość rozmycia, tak jak w przypadku trybu portretowego z iPhone’a XS.

Bloomberg nie podaje, czy efekt będzie dostępny we wszystkich modelach iPhone’a 13, czy tylko w wersjach „Pro”. Wyobrażamy sobie jednak, że będzie to dotyczyło modeli wyposażonych w lidarTen mały czujnik jest w stanie dokładnie wykryć głębię ostrości obrazu.

Kolejna nowość: pojawienie się formatu ProRES. Zaprojektowany przez Apple, ten wysokiej jakości format przypomina trochę wideo ProRAW. Logicznie rzecz biorąc, możemy spodziewać się, że ProRES wyląduje tylko na iPhonie 13 Pro, tak jak miało to miejsce w przypadku ProRAW na zeszłorocznym iPhonie 12 Pro.

wreszcie, Bloomberg Uwzględnia również pojawienie się nowych i szczególnie zaawansowanych filtrów fotograficznych i podsumowuje główne nowości tej nowej generacji iPhone’a. Na liście wciąż spodziewamy się czterech modeli – iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max. Otrzymają one obniżony wynik, nowy układ A15, a modele Pro powinny korzystać z nowego wyświetlacza częstotliwości odświeżania 120 Hz i trybu Always On.