Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Te nieznane objawy mogą wystąpić podczas jedzenia

Te nieznane objawy mogą wystąpić podczas jedzenia

Podczas jedzenia może wystąpić kilka objawów raka przełyku. Dlatego konieczna jest ich znajomość, aby jak najszybciej zareagować i tym samym uniknąć komplikacji.

Drobne szczegóły mogą czasami wbić pchłę do ucha. Według ekspertów podczas jedzenia może wystąpić kilka objawów raka przełyku. Dlatego konieczne jest zwrócenie na to uwagi, aby jak najszybciej zareagować. Pierwszym z nich są trudności w połykaniu, znane również jako dysfagia, które mogą prowadzić do kaszlu lub krztuszenia się. Osoba dotknięta chorobą może również mieć wrażenie, że jedzenie utkwiło jej w gardle lub klatce piersiowej.

Zgaga jest również objawem tej choroby. Jeśli dana osoba doświadcza tego prawie codziennie przez trzy tygodnie lub dłużej, zdecydowanie zaleca się wizytę u lekarza. Uczucie niestrawności może być również znakiem. Konkretnie, jedzenie może zostać zwrócone po tych objawach, czasami przez nos, w postaci refluksu kwasu. Powoduje kwaśny i nieprzyjemny smak w ustach i przewodach nosowych.

Wideo – Dr Christian Recchia: „Nigdy nie leczymy raka, żyjemy z nim”

Anoreksja

Jak wyjaśniają eksperci, niewyjaśniona utrata masy ciała wraz z utratą apetytu może być również oznaką raka przełyku. Cierpi na to około połowa osób dotkniętych chorobą, zjawisko, które można powiązać z trudnościami w połykaniu. Wreszcie, bólu za mostkiem, szczególnie podczas połykania, nie należy lekceważyć i może on zmienić się w „czerwoną flagę”. Ból może być również odczuwalny w plecach lub między łopatkami.

Przypominamy, że dokładna przyczyna raka przełyku nie jest znana, ale palenie, alkohol, otyłość i zła dieta mogą zwiększać ryzyko. Jest to trzeci najczęściej występujący rodzaj raka przewodu pokarmowego we Francji po raku jelita grubego i żołądka, z 5445 nowymi przypadkami rocznie.

wideo – Wzruszające sekrety Denisa Broniarta w walce Jean-Pierre’a Pernoda z rakiem płuc