Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Poszukuję ochotników do pozostania w łóżku przez pół roku w celu przygotowania do podróży po wszechświecie

Próby kliniczne Odbędzie się na przełomie kwietnia i lipca. Tych 12 ochotników (wszyscy mężczyźni) będzie musiało leżeć 24 godziny na dobę przez 60 dni, ze stopami nieco wyżej niż głowy. Ich stopy podniosą się o 17 cm, co odpowiada nachyleniu ciała o sześć stopni, ponieważ taka pozycja umożliwia odtworzenie efektu nieważkości na ludzkim ciele.

>> Międzynarodowa Stacja Kosmiczna: Cztery pytania dotyczące misji ratunkowej zaplanowanej na odzyskanie trzech astronautów

Rzeczywiście, fakt, że głowa jest nieco niżej niż stopy, powoduje, że krew (i płyny ustrojowe) mają tendencję do migracji w kierunku głowy i klatki piersiowej, i tak samo dzieje się w przestrzeni, podobnie jak ludzkie ciało. Nadal walczy z grawitacją, pompując krew do serca i mózgu. Ta pozycja może na pierwszy rzut oka wydawać się niewygodna, ale szybko jest wchłaniana przez organizm, który się do niej przystosowuje. Instytut Medycyny Kosmicznej w Tuluzie.

Leżący pacjent jest monitorowany w Instytucie Medycyny Kosmicznej i Fizjologii (Medes) w Tuluzie (Haute-Garonne).  (Remy Gabalda/AFP)

Wolontariusze przez dwa miesiące w ogóle nie będą mogli wstać. Będą mogli używać rąk do czytania, pisania lub korzystania z komputera, ale muszą pozostać w pozycji leżącej. Jedna trzecia grupy będzie musiała również jeździć na rowerze poziomym, a dwie trzecie grupy przejdzie przez wirówkę, pozostając poziomo na łóżku. Ćwiczenia fizyczne i siła odśrodkowa mogą zmniejszyć wpływ stanu nieważkości na organizm.

kwalifikacje

Celem tego badania klinicznego jest również ocena wpływu tych technologii na komfort astronautów, w celu np. długotrwałych misji kosmicznych na Marsa.

poszukiwani kandydaci dla tego testu Pacjenci Muszą być w wieku od 20 do 45 lat, być w dobrym zdrowiu, nie palić, mierzyć między 1,58 a 1,90 i regularnie uprawiać sport. Planowany jest również test psychologiczny.

A fakt udostępnienia swojego ciała nauce w ten sposób kosztuje 18 000 euro, z czego 4500 euro jest wypłacane w ciągu czterech lat. Jest to maksymalna kwota prawna, jaką można przyznać wolontariuszowi za udział we francuskim badaniu klinicznym.

READ  Koronawirus: mnożnik les prélèvements nosogardła, quels niebezpieczeństw pour la santé ?